Kiedy remont starego komina jest opłacalny

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto jest naprawiać stary samochód, skoro pieniądze można włożyć w zakup nowego. Tak samo jest w przypadku innych rzeczy ze wszystkich możliwych kategorii – w grę wchodzić mogą domy, budynki, telefony czy przedmioty codziennego użytku.

Jak przedstawia się sytuacja, gdy w grę wchodzi remont starego komina?

remonty starych kominówPrzede wszystkim należy pamiętać o jednej, najważniejszej rzeczy. Przy prowadzeniu biznesu, w normalnych okolicznościach, wszystko zależy od bilansu zysków i strat. Jeśli nasz komin nadaje się albo do generalnego remontu, albo też do zburzenia i postawienia nowego, to musimy po prostu przeliczyć, co w naszej sytuacji jest bardziej opłacalne. Nie da się w tym przypadku dać jednej odpowiedzi, która ponad wszelką wątpliwość pozwoli na rozwianie wahań. Każdy przypadek jest indywidualny, i dlatego właśnie remonty starych kominów są sprawami szczególnymi. Jeśli chcemy mieć pełen ogląd sytuacji, to jest tylko jedno rozwiązanie – powinniśmy zlecić firmie remontowej zrobienie kosztorysu remontu, z kolei firmie budowlanej – kosztorys zburzenia starego, i wybudowania nowego komina. Musimy mieć jednak na uwadze jeszcze jedną rzecz – choć nowy komin z pewnością będzie inwestycją w przyszłość, to tak samo sprawa może się mieć w przypadku remontu. Prawda jest taka, że prawidłowo wyremontowany komin może służyć nam tak samo długo, jak zupełnie nowa konstrukcja postawiona na zamówienie. Oczywiście nie jest to reguła – wszystko zależy od tego, jakie są okoliczności danej sytuacji, w związku z czym ciężko jest tutaj cokolwiek przewidzieć.

Powinno się mieć świadomość, że nie każda branża ma na wszystko procedury. Tak samo jak produkty wytwarzane masowo nie sprawiają problemów w przypadku napraw czy wymian, tak w bardziej specjalistycznej branży, takiej jak kominy, może to już być większy problem.