Kilka słów o medycynie estetycznej

 

W czasach, kiedy mamy do czynienia z ewidentnym kultem ciała, coraz większą wagę przykłada się do wyglądu i kondycji naszego ciała. Oczywiście, ważne są różne elementy – od odpowiedniej diety, przez redukcję stresu, aż po różnego rodzaju ćwiczenia fizyczne. Od czasu do czasu warto również zajrzeć do specjalistycznego gabinetu, w którym właściwie wykwalifikowane osoby pomogą nam zadbać o nasze ciało.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

zabiegi medycyny estetycznej bydgoszczHasło – medycyna estetyczna – brzmi dla nas często bardzo inwazyjnie. Kojarzy nam się z zabiegami silnie ingerującymi w nasze ciało. Chciałabym jednak w niniejszym, krótkim artykule, podkreślić, że takie założenie to tylko mit. Są to bowiem najczęściej zupełnie drobne zabiegi, które jednak świetnie ujędrniają, uelastyczniają, odżywiają i regenerują naszą skórę. Do tego nieco modelują naszą twarz i redukują, dotykające nas niekiedy, przebarwienia. Jakie zabiegi medycyny estetycznej bydgoszcz oferuje najcześciej? Na co decydują się mieszkanki Bydgoszczy? Po pierwsze jest to botoks. Pozwala on na redukcję zmarszczek mimicznych, poprzez ich wypełnienie i rozluźnienie okalających mięśni. Po drugie mezoterapia, w której pobiera się krew od pacjenta, odwirowuje ją i wstrzykuje pod skórę, powodując jej regenerację. Chociaż nakłuwanie brzmi strasznie, ale mogę zapewnić, że zabieg jest całkowicie bezbolesny. Po trzecie, popularne są zabiegi przy użyciu kwasu hialuronowego, który wstrzyknięty powoduje spowolnienie procesu zwiotczenia skóry.

Wszystkie wyżej wymienione zabiegi są nieinwazyjne i bardzo proste do wykonania. Efekt na pewno nas zachwyci, bo co istotne, jest widoczny już po pierwszym zastosowaniu. Do tego możemy mieć pewność, że każda z metod jest zupełnie bezbolesna i w pełni bezpieczna.