Korzyści płynące z założenia spółki za granicą

W ostatnich latach znacznie wzrosło zainteresowanie zakładaniem spółek poza granicami naszego kraju. Takie działanie kryje za sobą wiele korzyści dla przedsiębiorcy. Do niedawna pomysł ten wydawał się dla wielu właścicieli działalności gospodarczych abstrakcyjny, dzisiaj dzięki firmom zajmującym się załatwniem niezbędncych formalności jest to możliwe, dlatego warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę. 

Rejestracja spółki w rajach podatkowych

raje podatkoweNajlepszym miejscem na rejestrację zagranicznej spółki są tzw. raje podatkowe. Mianem tym określa się państwa, w których przepisy podatkowe bardzo łagodnie podchodzą do obcokrajowców i zagranicznego kapitału. Zakładanie spółek w rajach podarkowych jest obopólną korzyścią. Państwa tworzące raje podatkowe przyciągają kapitał firm wykonujących działalność ekonomiczną w innym państwie, zaś przedsiębiorstwo ma możliwość optymalizacji podatkowej poprzez np. zwolnienie z vatu w kraju macierzystym. Zwykle są to wyspy jak np. Cypr, Dominikana czy Malediwy. Jednak optymalizacja podatkowa to nie jedyna zaleta rejestracji spółek za granicą. Takie rozwiązanie często gwarantuje nam anonimowość, która pozwala między innymi na ukrycie naszych planów przed konkurencją, uniknięcie wiązania nazwiska z kontrowersyjną branżą. Ponadto decydując się na taki krok mamy dostęp do nowego rynku zbytu. Często w krajach takich jak np. Nimcy czy USA przedsiębiorcy często podchodzą nieufnie do kontrahentów pochodzących z poza ich granic. Rejestracja spółki na ich terenie mogłaby nam umożliwić rozpoczęcie negocjacji biznesowych i sprzedaży na rynku zagranicznym.

Dodatkowo założenie działalności za granicą ma na celu często pozyskanie taniej siły roboczej, albo otworzenie sobie ścieżki dostępu do nowych odbiorców czy rzadkich produktów ropopochodnych bądź budowlanych niezbędnych nam do produkcji. Przede wszystkim rejestracja spółki za granicą to nowe szerokie horyzonty umożliwiające rozwój przedsiębiorstwa.

Sprawdź http://kancelariaspychalscy.pl ofertę