Kto i jakie użytkuje podnośniki koszowe

Pojazd z podnośnikiem koszowym to mobilny urządzenie dźwignicowe w postaci platformy lub kosza na końcu hydraulicznego ramienia. Zazwyczaj występuje jako kołowy pojazd mechaniczny (ramię zamontowane na ciężarowce).

Firma zajmująca się dystrybucją i wynajmem podnośników koszowych

podnośnik koszowy gdańskPodnośnik koszowy używany jest do prac wysokościowych w miejscach, do dostęp normalnie jest ograniczony. podnośnik koszowy gdańsk jest zarejestrowany są jako pojazd specjalny, dzięki czemu, mogą być używane do prac w parkach i na terenach wyłączonych z ruchu. Pojazd wraz z koszem poniżej 3,5 tony pozwala wjechać na chodnik i trawnik. Liczba podmiotów korzystających z tego typu urządzenia jest wiele w zależności od potrzeb. Wynajmowane mogą przez agencje reklamy zewnętrznej w celu rozwieszania plakatów na banerach. Branża budowlana kupuje maszyny, które związane są z pracami na budowie hal sportowych i stacji paliw. Głównie są to podnośniki koszowy wolnobieżny nożycowy, która wysokość robocza wynosi 15-19 metrów. Kolejnym urządzeniem często używanym przez firmy budowlane to podnośnik koszowy wolnobieżny teleskopowy, gdzie wysokość robocza wynosi 17-35 metrów. Zarządcy budynków i urzędy publiczne głównie wypożyczają sprzęt do prac związanych czyszczeniem okien, ogrodnictwem, wieszaniem banerów reklamowo-informacyjnych lub w celu dokonania przeglądu stanu technicznego budynku. Zamawiają także podnośniki teleskopowo-przegubowe, którego wysokość robocza wynosi 16-18 metrów. Branża energetyczna zazwyczaj kupuje podnośniki koszowy samochodowy do prac związanych budową, wymianą lub naprawą sieci trakcji energetycznej.

Wielozadaniowość pojazdu z koszem pozwala na rozwiązaniem wielu problemów przed którymi ten pojazd jest w stanie wykonać. Zakres prac wysokościowych i miejsc również nie stanowi dla niego ograniczenia.