Leczenie zębów pod mikroskopem

Wielu ludzi często zastanawia się: jak mój dentysta cokolwiek widzi podczas leczenia? Przy niektórych zabiegach nawet najlepszemu specjaliście nie wystarczy lusterko stomatologiczne. Dzieje się tak dlatego, że niektórych mikrostruktur nawet doświadczony stomatolog nie zobaczy gołym okiem. Przykładem takiego zabiegu jest endodoncja, znana popularnie jako leczenie kanałowe.

Specyfika leczenia mikroskopowego

leczenie mikroskopowe krakówPraktycznie każdy z nas ma już za sobą borowanie i plombowanie zęba. Takie zabiegi przeprowadza się, jeśli uszkodzona została tylko powierzchniowa warstwa zęba. Niektóre uszkodzenia sięgają głębiej i objawiają się intensywnym bólem u pacjenta. Z takim problemem należy jak najszybciej zgłosić się do gabinetu i rozpocząć leczenie kanałowe. Przeprowadza się je pod mikroskopem, aby jak najdokładniej widać było wszystkie struktury kości zębowej i nerwów. Kiedy potrzebne nam będzie leczenie mikroskopowe Kraków może zainteresować nas bogatą ofertą. Miejskie gabinety stomatologiczne są najczęściej bardzo nowoczesne, co sprawi, że poczujemy się w nich komfortowo i bezpiecznie. Nie należy się obawiać zabiegu pod mikroskopem, gdyż przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Nie powinniśmy nic odczuwać w trakcie jego trwania. Doświadczony dentysta sprawnie zajmie się problemem i dobierze odpowiednie uzupełnienie, aby pacjent na nowo poczuł się dobrze ze swoim uśmiechem. Po skończonym leczeniu możemy zapomnieć o męczącej nas dolegliwości.

Jeśli zajdzie w naszym życiu potrzeba leczenia kanałowego, powinniśmy kierować się doświadczeniem stomatologa i jak najszybciej poddać zabiegowi. W nowoczesnym gabinecie dentystycznym możemy zapomnieć o nieprzyjemnych ukłuciach bólu i skupić się na powrocie do zdrowia. Przegląd zębów co pół roku i profesjonalne leczenie w razie uszkodzeń zapewnią nam zdrowie, nie należy więc odkładać ich na później.