Różne formaty kopert

 

Koperty służą nam nie tylko w celach pocztowych, ale bardzo często korzystamy z nich w życiu codziennym do przechowywania przeróżnych dokumentów. Poczynając od dokumentów handlowych, poprzez różnego rodzaju umowy, a kończąc na przechowywaniu pamiątek w postaci papierowej, koperty świetnie sprawdzają się w tych rolach. 

Koperta C6 – najpopularniejszy wybór

koperty c6Bardzo często zastanawiamy się jaki rozmiar koperty wybrać, aby dokument, który mamy zamiar w nim schować bez problemu się zmieścił bez konieczności zaginania. W takich sytuacjach warto się zapoznać co tak naprawdę oznaczają skróty formatów. Każdy z nich zaczyna się od literki c, jest to skrót określający, że mamy do czynienia właśnie z kopertą. Natomiast cyfra występująca po tej literce jest odpowiednikiem formatu, który bez problemu zmieści się w środku. I tak na przykład jeśli mamy do czynienia z formatem koperty c6, oznacza on nic innego jak możliwość schowania dokumentu o formacie A6. Analogicznie jeśli kupujemy kopertę c4, zmieścimy w jej wnętrzu bez konieczności składania, dokument o rozmiarze A4. Jak widać, w większości przypadków tak prosta wiedza, może ułatwić nam zakup, a na pewno oszczędzi zastanawiania się, jaki format koperty musimy wybrać, aby dokument się na pewno zmieścił. Dzięki dobraniu odpowiedniego rozmiaru unikniemy konieczności składania dokumentów na kilka części, co po otwarciu może wydać się nieestetyczne dla adresata. Warto więc sięgać po koperty dopasowane rozmiarowo do formatu dokumentu, który mamy zamiar wysłać.

Koperty są produktem dostępnym w prawie każdym sklepie. Rynek coraz częściej oferuje szereg nowych możliwości jeśli chodzi o kolory i sposoby zamykania. Dodatkowo jeśli dokumenty, które wysyłamy są poufne mamy możliwość zakupu kopert z nadrukowanym w ich wnętrzu wzorem, który uniemożliwia podejrzenie zawartości nawet pod światło.