Materacyk dla dziecka

Wygodne łóżko to podstawa do spokojnego i długiego snu. Wiedzą o tym doskonale matki noworodków, które spędzają pierwsze miesiące życia głównie w łóżku. Wygodny materac, wymiarowe łóżeczko i miękka pościel są niezbędne. Warto kupić dobrej jakości materac, który posłuży przez długie lata.

Z czego są zrobione materace dla dzieci?

materac dla dziecka 160x80Małe dzieci potrzebują odpowiedniego podparcia od samego urodzenia, ponieważ ich kości nie są jeszcze w pełni wykształcone. Dziecko do około pierwszego roku życia powinno spać na twardym materacu wypełnionym antyalergicznym wkładem. Słabej jakości materace są szybko kolonizowane przez roztocza i bakterie, które ciężko zlikwidować. Materac dla dziecka 160×80 jest najlepszy dla paroletniego malucha, który samodzielnie chodzi. Wysokość materaca należy dopasować do ramy łóżka tak, aby była na równi z nią, albo o dwa centymetry wyższa. Popularne materace są produkowane z pianki, lateksu, sprężyn, gryki, albo włókien kokosowych. Im mniejsze dziecko, tym twardszy materac powinno mieć, dlatego w takim wieku najlepsze będą z gryki i kokosa. Później możemy go zamienić na piankowy, który doskonale się dopasowuje do kształtu ciała i szybko powraca do naturalnej postaci. Sprężynowe są wyjątkowo miękkie, a na dodatek dość wysokie, więc mogą się sprawdzić przy dzieciach powyżej dziesiątego roku życia. Wszystkie materace dostaniemy w najmniejszym rozmiarze sto dwadzieścia na sto centymetrów, oraz w największym dwieście na dwieście centymetrów, który pasuje do podwójnego łóżka.

Zakup materaca najlepiej dokonać w sprawdzonych sklepach z łóżkami, lub w salonie meblowym. Przed finalizacją transakcji koniecznie trzeba sprawdzić jego jakość, próbując się na nim położyć. Aby był bezpieczny, musi posiadać niezbędne certyfikaty i atesty, które pozwolą na jego bezpieczne użytkowanie.