Jakie są zalety lnianych materiałów?

Zdecydowana większość ludzi docenia wiedzę, które posiadały nasze babcie i ich sprawdzone, często domowe sposoby na wszystko. Naturalne metody na przeziębienie, pyszne przetwory bez konserwantów i ulepszaczy, i mnóstwo innych sposobów wykorzystujących produkty, które dała nam natura. Są ci, którzy chętnie do tego wracają.

Co można pakować w woreczki lniane?

woreczek lnianyKiedy obecne czasy pokazują nam wszechobecny plastik, szkło czy metal, ci którzy doceniają to, co naturalne wracają do drewna, bawełny czy lnu. Oczywiście, że potrzebne są nowe technologie i wytrzymałe materiały, które nieraz są niezastąpione, ale worek plastikowy do pieczywa może być jak najbardziej zastąpiony workiem lnianym. A nawet powinien, jeśli chodzi o jedzenie. Wybór materiału na obrus czy ściereczki kuchenne należy tylko do nas i nie mają na niego wpływu żadne przepisy. To my dowiadujemy się o właściwościach antybakteryjnych lnu i możemy taki mieć w domu. W obecnych czasach stosuje się go powszechnie: od spodni po opakowanie na chleb. Ci, którzy doceniali już tę roślinę, wiedzą jakie właściwości zdrowotne ma siemię lniane stosowane wewnętrznie, jak i ściereczki lniane, które stosuje się zewnętrznie. Pieczywo zapakowane w woreczek lniany szybko nie obeschnie i długo będzie zabezpieczone przed pleśnią. Len jest również antyalergiczny, a więc idealny do przechowywania grzybów, ziół czy czosnku. Wszystko to co chcemy, by bezpiecznie zachowało formę suszoną idealnie do woreczka będzie pasować.

Trzeba pamiętać, że len nie jest nowością. Stosowany od zarania dziejów, nazywany „złotem polskich pól”, nadaje się do celów leczniczych i ochronnych. Inwestycja w lniane materiały, to inwestycja w zdrowie. Oczywiście, nie każdy go polubi i nie każdy musi. Wszyscy wybieramy to, co komu pasuje, i z czym się najlepiej czujemy.