Miejsca, w których odbywa się rehabilitacja pacjenta

Istnieje wiele ośrodków, w których można skorzystać z profesjonalnej rehabilitacji. Warto jednak wiedzieć, jaki jest w ogóle jej cel. Przede wszystkim ma ona poprawić do poprawy kondycji i sprawności fizycznej. Dotyczy ona osób chorych lub takich, które miały przeprowadzaną operację.

Rodzaje rehabilitacji: kardiologiczna, neurologiczna i inne

rehabilitacja - KrakówJeśli chodzi o same zajęcia rehabilitacyjne, to te mogą odbywać się zarówno w szpitalu jak i w domu pacjenta, ale też w specjalnych ośrodkach. Rehabilitacja stanowi wsparcie kompleksowe. Jest to nie tylko wsparcie fizyczne, ale również psychiczne, o czym nie należy zapominać. Cel rehabilitacji jest bardzo prosty. Chodzi o to, by przywrócić u pacjenta całkowicie lub przynajmniej częściowo sprawność fizyczną oraz psychiczną. Taka rehabilitacja – Kraków powinna być przeprowadzana tylko przez wykwalifikowany personel, który się na tym zna. Wiadomo, że rehabilitacja kierowana jest do pacjentów z różnymi problemami. I tak np. na rehabilitacjach pojawiają się pacjenci po zawale serca, udarze mózgu, ale też i tacy, którzy złamali kończynę. Oczywiście rodzaj rehabilitacji będzie zależał w dużej mierze o tego, z jaką chorobą ma do czynienia pacjent i jaki jest jej stopień zaawansowania. Im bardziej zaawansowana choroba, tym dłuższa będzie potrzebna rehabilitacja. Na efekty rehabilitacji trzeba poczekać – nic nie dzieje się już po pierwszym spotkaniu.

Rehabilitacja może trwać miesiącami, a nawet latami, ale na pewno warto się na nią zdecydować i wykonywać regularnie wszystkie zabiegi oraz ćwiczenia. Rehabilitacja może odbywać się w warunkach ambulatoryjnych, ale również na oddziale dziennym czy po prostu w domu pacjenta. Przeprowadzane są specjalistyczne rehabilitacje ogólnoustrojowe, neurologiczne czy kardiologiczne, w zależności od potrzeb danego pacjenta.