Młyny Micropul od Hosokawy

Młyny przemysłowe są tak powszechnymi urządzeniami, że podczas wyboru trudno zdecydować się na konkretnego producenta. Każdy z nich oferuje maszynę o innej wytrzymałości, odmiennych sposobach kruszenia, a także obsługiwanych materiałów. Właśnie dlatego najpierw należy dokonać analizy wszystkich dostępnych urządzeń i skonfrontować je z wykonywaną przez siebie pracą.

Zasady działania młynów ACM

hosokawa micropullMłyny tnące ACM wykorzystywane są głównie do rozdrabniania biomasy i wszelkiego rodzaju paliw alternatywnych. Ich skomplikowana budowa powoduje, że niewielu producentów posiada je w swojej ofercie. Jednak Ci najwięksi starają się cały czas dostarczać rozwiązania, na które jest zapotrzebowanie. Jednym z nich jest hosokawa micropull, który słynie z produkcji młynów ACM. Wykorzystuje się je przede wszystkim podczas mielenia materiałów wysokogatunkowych, a także procesów wymagających sterylności. Do jego zalet należy między innymi duża komora mieląca, która załadowana do pełna pracuje samodzielnie przez długi czas. Prosta konstrukcja sprawia, że po każdorazowym zmieleniu można komorę wyczyścić, a elementy tnące odpowiednio naostrzyć. Każdy z produktów jest przetwarzany pneumatycznie. Mniejsza średnica osiągana jest za pomocą obracających się elementów kruszących wpływających pod ciśnieniem na znajdujący się w komorze surowiec. Drobne ziarna, które są już gotowe zostają odseparowane od tych o grubszej średnicy, i zostają wyrzucone z wirnika.

Młyny od Hosokawy cechują się duża precyzją i wysoką jakością. Wykorzystywane są przez największe firmy przemysłowe, którym zależy, by ich produkty zawsze były dokładnie wykończone. Jest to także rozwiązanie przynoszące wiele oszczędności w zużyciu energii, nawet przy najmocniejszym trybie pracy wymagającym odpowiedniego napędu.