Modne okulary dla kobiet

 

Kobiety uwielbiają różnego rodzaju dodatki. Do najczęściej kupowanych należą oczywiście torebki, buty, paski oraz okulary przeciwsłoneczne. Bardzo ważne jest by okulary przeciwsłoneczne były z polaryzacją. Odpowiedni filtr UV ochroni nasze oczy przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Polecane okulary przeciwsłoneczne dla kobiet

okulary przeciwsłoneczne damskieKażde okulary przeciwsłoneczne damskie oraz męskie muszą mieć filtr UV 400. Taki filtr zapewnia ochronę oka bez pogarszania widoczności. Ochrona naszych oczu przed promieniowaniem UVA, UVB, UVC jest niezwykle istotna i potrzebna każdego dnia. Jest to standardowy filtr i najczęściej można go spotkać w klasycznych okularach przeciwsłonecznych. Jeśli chodzi o oprawki to najczęściej kupowane są oprawki metalowe oraz oprawy akrylowe. Etui zazwyczaj do okularów dorzucane jest w formie gratisu oraz dodatkowa szmatka do wycierania szkieł. Oprócz czarnych bądź ciemno brązowych szkieł modne są także tak zwane lustrzanki. Odbijają światło i mienią się na różne kolory. Kobiety uwielbiają jednak okulary w złotych metalowych oprawkach lub chociaż z dodatkami w kolorze złotym. Klasyczne okulary przeciwsłoneczne powinniśmy kupować z droższej półki cenowej i koniecznie z oznaczeniem, że zawierają filtr przeciwsłoneczny. Tańsze okulary, które kosztują około 30-40 złotych nie zawsze taki filtr posiadają.

Mężczyźni najczęściej noszą okulary przeciwsłoneczne jak jeżdżą autem w słoneczny dzień. Kobiety zdecydowanie bardziej traktują okulary jak biżuterię. Warto więc zaopatrzyć się w okulary dobrej jakości i przede wszystkim  z filtrem UV minimum 400. Okulary dobrej jakości to koszt około 400-600 złotych. Są to wtedy okulary znanego producenta, znanego i cenionego na całym świecie. Fajnie mieć ładne okulary na kilka sezonów.