Moja sprzedaż czyli dokładne odżelazianie wody

Gdy w mojej głowie wykluła się myśl by prowadzić sklep internetowy, od początku już wiedziałem, ze to dobry pomysł. Nie wiedziałem tylko czym miałbym handlować. Właściwie wszystkie branże ogólne były już obstawione.

Odżelazianie wody jest ważne

odżelazianie wodyNawet by wstrzelić się w jakąś branżę specjalistyczną trzeba by się było porządnie wysilić. Widziałem zresztą jak wiele było chociażby internetowych sklepów modelarskich czy oferujących metalowe bramy, to co dopiero przy na przykład sklepach z odzieżą. Postanowiłem szukać tak długo aż nie znajdę czegoś, czego jest u nas mało. Takim czymś wydawała się branża związana z oczyszczaniem wody. W końcu wszystkie wodociągi miejskie, a także wiele osób na własną rękę szukało jak najlepszych pomp, filtrów i innych maszyn by mieć się gdzie myć. W końcu uzdatnianie wody nie jest wcale takim prostym procesem na jaki wygląda. Uzdatnianie to jedno, a jeszcze wypadałoby przeprowadzić chociażby dokładne odżelazianie wody, czyli pozbyć się cząstek żelaza. Filtrowanie wody również jest ważnym procesem. Nie można pozwolić by w kranie leciała woda żółta, lub pełna jakichś brzydkich, śmierdzących cząsteczek. Odwrócona osmoza również wymagała drogiego i specjalistycznego sprzętu. Postanowiłem, że spróbuję się w tym właśnie biznesie. Z początku nie szło za dobrze. Okazało się, że ludzie raczej niechętnie kupują tego typu wyposażenie przez Internet. Problem był tym większy, że nakupowałem tego dość sporo i nie miałem co z tym robić. Podłączyłem sobie w domu po jednym takim urządzeniu dzięki czemu miałem wodą dosłownie przezroczystą. Tylko co zrobić z resztą. Jeździłem od miasta do miasta, wchodziłem do wodociągów i oferowałem im swoje produkty. Szybko przekonałem się, że w ten sposób dorobię się znacznie szybciej niż prowadząc sklep internetowy. Właściwie to mogłem o sobie powiedzieć, że byłem akwizytorem, choć bardziej pasowałaby nazwa „przedstawiciel handlowy”.

Jeździłam dzień i noc, kupiłem duży samochód dostawczy, naładowałem sprzętu i ruszyłem w trasę. Stać mnie było na to, by spać w hotelach i jadać w restauracjach. I pomyśleć, że wszystko dlatego, że mój pierwotny pomysł nie wypalił.