Możliwe wyjście z hazardu

 

Mąż mojej koleżanki zaczął się jakiś czas temu dziwnie zachowywać. Po prostu wracał coraz później do domu i tłumaczył, że musiał zostać bo miał jakieś nadgodziny. A jednak pieniędzy było coraz mniej. Koleżanka zaczęła podejrzewać go o różne rzeczy.

Mąż koleżanki przebywał w dobrym ośrodku leczenia hazardu

ośrodki leczenia uzależnień od hazardu i gierZaczęła pewnego dnia sprawdzać gdzie on chodzi. I okazało się, że idzie do pewnego miejsca i tam gra w różne gry na pieniądze. Oczywiście przegrywa dosyć duże kwoty. Po jakimś czasie przyznał się, że ma problem jednak miał się zmienić. Ale oczywiście nie potrafił zrobić tego sam i cały czas grał. Koleżanka miała już tego wszystkiego dosyć. Jednak kochała męża i dlatego też postanowiła szukać pomocy. Okazało się, że są ośrodki leczenia uzależnień od hazardu i gier i do takiego miejsca pojechał jej mąż. Koleżanka do końca nie wierzyła, że uda mu się wyjść z tego nałogu. Jednak to są bardzo ciężkie sprawy. Jednak po jakimś czasie zauważyła, że mąż zaczął się zmieniać i normalnie zachowywać. Znowu zaczęło interesować go życie rodzinne. Po wyjściu z ośrodka zachowywał się tak jak dawniej. Opowiadał, że dzięki temu, że w tym ośrodku pracują najlepsi specjaliści potrafili do niego dotrzeć. Uświadomili mu to jaką krzywdę robi sobie a także swojej rodzinie. Zaczął dlatego też pracować nad sobą. I dziś można powiedzieć, że wyszedł z nałogu. Bo minęło już kilka lat od tego zdarzenia i jak do tej pory nie grał na pieniądze. Za to jest teraz bardzo dobrym mężem i ojcem.

Na tym przykładzie widać, że każdy potrafi się zmienić. Trzeba tylko znaleźć odpowiednią pomoc. Bo jednak sami najczęściej nie jesteśmy w stanie pomóc osobie najbliższej. Muszą się osobami uzależnionymi zająć specjaliści, którzy dokładnie widzą jak postępować w takich przypadkach.