Narzędzia do szpachlowania – przydadzą się do remontu

Wkroczenie w dorosłość jest okresem długo oczekiwanym, wyprowadzenie się na tak zwane „swoje” jest powodem do radości, chciałam mieszkać ze swoim chłopakiem. Zdawaliśmy sobie sprawę, że wymaga ono remontu, ale nie robiliśmy z tego problemu.

Kupujemy narzędzia do szpachlowania – robimy remont

narzędzia do szpachlowania

Wujek budowlaniec udzielił nam rad, jak się do tego zabrać i w co się wyposażyć. Tak, więc na początek kupiliśmy firmowe narzędzia do szpachlowania, packi ze stali nierdzewnej, szpachelki wąskie i szerokie, wałki itd. Zakup materiałów nie nastręczył większych problemów, ponieważ sprzedawca doradził, co w naszym przypadku znajdzie najlepsze zastosowanie. Posiadaliśmy mały balkon, ale niestety stan betonu pozostawiał wiele do życzenia, zdawaliśmy sobie sprawę, że jakość jego powierzchni wiąże się z naszym bezpieczeństwem i oczywiście wyglądem zewnętrznym, więc jasne było, że powstałe uszkodzenia trzeba naprawić i zabezpieczyć beton na przyszłość. W sklepie dowiedzieliśmy się, że dobrym rozwiązaniem jest hydrofobizacja betonu i impregnacja betonu, więc nabyliśmy preparat silikonowy i postępowaliśmy zgodnie z instrukcją. Nasz betonowy balkon nie będzie zatrzymywał w swoich strukturach wody, dzięki czemu nie będzie niszczał. Ale naszym głównym zadaniem był remont mieszkania, więc ochoczo przystąpiliśmy do realizacji wskazówek wujka.

Przygotowaliśmy narzędzia do szpachlowania, zeskrobaliśmy szpachelkami stare farby i zagruntowaliśmy ściany i sufity. Następnie przeszliśmy do naprawiania pęknięć i szpar, wkładając masę szpachlową do środka i packą wygładzaliśmy powierzchnię ściany.