Naszyjniki wykonane z pereł

 

Gdy nadchodziła okrągła rocznica urodzin mojej mamy, a ja nadal nie miałam dla niej prezentu, a nawet pomysłu na niego, wpadłam w panikę. Mama jest kobietą bardzo szykowną, lubi się stroić i dobierać gustowne dodatki. Ma całą kolekcję drogiej biżuterii, toteż z początku pomyślałam, że kolejny komplet będzie dla niej zbędny. Jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się jej zbiorowi, doszłam do wniosku, że brakuje w nim jednego rodzaju – pereł.

Idealny perłowy prezent

perły naszyjnikiPerły nie tylko podkreślają dobrobyt właścicielki, ale też piękno kobiety noszącej je. Rozeznając się na rynku, nie sądziłam, że wybór będzie aż tak różnorodny. Można znaleźć każdy możliwy element damskiej biżuterii wzbogacony dodatkiem pereł. Moim pierwszym wyborem były delikatne złote kolczyki z małą perełką w zestawie z dużym pierścieniem. Byłam już gotowa, by dokonać ich zakupu, ale to nadal nie było to. Wiedziałam, że szukam prezentu wyjątkowego i niepowtarzalnego, i ma on wywołać radość i zaskoczenie. Poszukiwania trwały dalej, aż w końcu natrafiłam na wykonane z perły naszyjniki. Na całej swojej długości miały malutkie, błyszczące kuleczki. Połysk nie mógł być bardziej widoczny. Jakość wykonania naszyjnika była perfekcyjna i wiedziałam, że to prezent na miarę okazji – zachwycał swym pięknem. Przed jego zakupem dowiedziałam się, jak pielęgnować taki skarb. Przede wszystkim nie należy nosić go podczas wykonywania makijażu czy perfumowania się; grozi to słabszą kondycją pereł.

Perły to inwestycja na lata. Dobrze pielęgnowane, czyli przechowywane w miękkim, aksamitnym pudełeczku, mogą posłużyć długi czas. Zakup pereł powinien wiązać się też z otrzymaniem odpowiednich certyfikatów autentyczności pochodzenia. W dobrze połyskującej perle można przejrzeć się niczym w lustrze.