Specjaliści od włosów

Codzienna pielęgnacja włosów ma dla nich bardzo duże znaczenie, dlatego konieczne jest stosowanie kosmetyków dopasowanych do rodzaju włosów. Z problemami włosów i skóry głowy zmagają się nie tylko mężczyźni, ale też kobiety.

Badanie u specjalisty od włosów 

specjalista od włosówMężczyźni przywiązują mniejszą wagę do stanu włosów i w większości przypadków są pogodzeni z ich wypadaniem. Kobiety natomiast przejmują się każdą dysfunkcją i szybko udają się do lekarza, dlatego ich włosy są w zdecydowanie lepszej kondycji. Kiedy każdego dnia wypada nam do około osiemdziesięciu włosów, to nie mamy się czym martwić, bo jest to naturalny proces związany z określonym cyklem życia. Jeżeli natomiast codziennie gubimy ich ponad sto, to potrzebny będzie specjalista od włosów, który dokładnie je zbada. Ponieważ każdy włos, swoje życie zaczyna pod skórą, to jej stan ma największy wpływ na ich kondycję. Słabe, wypadające włosy mogą być przyczyną zbyt ubogiej w witaminy diety, lub stresującego trybu życia. Niekiedy bywa, że łupież przylegający do skóry głowy i uniemożliwia wzrost nowych włosów. W gabinecie trychologa, lekarz wykona dokładne badanie skóry głowy specjalną kamerą i zbada stan skóry i włosów. Na jego podstawie może określić co jest przyczyną takie stanu i znajdzie odpowiednia kurację leczniczą. Do specjalisty udają się pacjenci, którzy próbowali już domowych sposobów i nadal wypadanie włosów nie ustało. Jeżeli zbyt późno się udamy na wizytę do gabinetu, to może się okazać, że jest już za późno na uratowanie włosów.

Wypadanie włosów dotyka sporą część populacji, ponieważ są one bardzo wrażliwe na zmiany zachodzące w naszym organizmie. W większości przypadków trycholog jest w stanie pomóc pacjentowi, który boryka się z nadmiernym wypadaniem włosów.