Nowe technologie w dziedzinie usprawniania komputerów stacjonarnych

 

Zaawansowane technologie w dziedzinie informatyki rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Praktycznie codziennie dochodzi do nowych odkryć i usprawnień, które wpływają na komfort konsumenta. Jednymi z najbardziej wymagających użytkowników są posiadacze komputerów, służących im głównie do gier. Muszą być one wyposażone nie tylko w mocny procesor, ale przede wszystkim w rozbudowaną kartę graficzną.

Niezawodność risera pci w użytkowaniu kart graficznych

riser pciNajlepiej do gier sprawdza się komputer stacjonarny tzw. PC. Obecnie tworzy się karty dużych rozmiarów tak, aby sprostały największym wymaganiom użytkowników, których gry powinny mieć jak najbardziej czystą i realistyczną grafikę. Prowadzi to do sytuacji kiedy chcemy ją zainstalować na mocno obłożonych płytach głównych i nie znajdujemy już miejsca na tak obszerną część. Niektóre z komputerów posiadają niewielkie obudowy, a wolne sloty na karcie są częściowo zasłonięte z pomocą przychodzi przedłużacz czyli riser pci. Dzięki niemu możemy podpiąć do komputera każdą kartę graficzną z wejściem pci-e bez obawy, że będzie ona działać nieprawidłowo. Złącze riser pci zbudowane jest z dwóch gniazd: męskiego i żeńskiego, wtyczki molex na sata oraz standardowego przewodu USB, obecnie w wersji 3.0. Dzięki wtyczce molex możliwe jest podłączenie dodatkowego zasilania do karty graficznej, co pozwala na uniknięcie przeciążeń i zwarć.

Główną zaletą przedłużacza riser pci jest to, że nie wymaga on żadnej konfiguracji, a jego sloty są dopasowane do każdego komputera stacjonarnego. Dodatkowo jego żywotność jest długa na co mają wpływ pozłacane styki poprawiające jednocześnie jakość połączenia. Przewód USB ma 50cm długości co też jest jego atutem, gdyż nie plącze się w instalacji. Producent na sprzęt udziela 12 miesięcznej gwarancji.