Oderwać się od biegu codzienności – Kudowa Zdrój na weekend

Podróże małe i duże. Niejednokrotnie wielu z nas zastanawia się – „gdzie pojechać tym razem?”. A może by tak nie patrzeć na zagraniczne kierunki, dalekie, kosztowne, wielodniowe, a nawet czasami – wielotygodniowe wyprawy z ogromnym bagażem na plecach bądź w aucie – ale zdecydować się na coś „blisko nas”. Coś blisko natury, coś czego może jeszcze nie znamy, a znajduje się – naprawdę – w zasięgu ręki.

Uciec na chwilę od zgiełku – może Kudowa Zdrój?

kudowaCzy nie myśleliśmy kiedyś o krajowych wycieczkach – jako złapaniu oddechu od codzienności, jako o oderwaniu od codziennych spraw i niekończącej się gonitwy miejskiego życia – wśród fetoru spalin, duszącego smogu? O wycieczkach niedalekich, niedrogich, dających wypoczynek dla ducha, jak i ciała? Cudze chwalicie – swego nie znacie! – tak częsty slogan, a jakież aktualny. Nie trzeba wyjeżdżać do Toskanii czy nad Loarę, żeby odetchnąć… Polska oferuje niezliczone zakątki z cudownymi walorami przyrodniczymi, krajobrazowymi, jak i …uzdrowiskowymi – jest wiele miejsc, do których zaglądają nadal jeszcze raczej starsi, a to błąd! również młodym, zabieganym przydaje się od czasu do czasu pooddychać świeżym powietrzem, nieskażonym, a nawet posmakować źródlanych wód – jakże zdrowych dla naszego organizmu – z licznymi mikroelementami, jakich nierzadko poszukujemy w wodach kupowanych w plastikowej butelce w supermarkecie. W naszym rodzimym kraju roi się aż od uzdrowiskowych miejsc…podgórskich, górskich, nizinnych czy też nadmorskich… Jednym z nich jest Kudowa Zdrój – podgórskie uzdrowisko, które jest jednym z aż ponad 45 takich miejsc w Polsce! Trudno uwierzyć? A jednak! Kudowa Zdrój to miejscowość znajdująca się na Dolnym Śląsku, na pograniczu Gór Stołowych nad potokiem Bystra. Przepiękna malownicza miejscowość oferuje specyficzny – świetnie wpływający na zdrowie mikroklimat, park zdrojowy, naturalne źródła wód mineralnych – z największą na Dolnym Śląsku pijalnią wody źródlanej!

Cisza i spokój i walory zdrowotne, jak również malownicza okolica i – przede wszystkim – bliskość i … ceny w złotówkach… sprawiają, że coraz chętniej ludzie w każdym wieku zaczynają zaglądać w to miejsce… Jest godne polecenia – choćby na krótki weekendowy wypad „za miasto”.

Najnowsze informacje na http://www.kudowa.net.pl