Otwieramy salon kosmetyczny

Po zakończeniu nauki w zawodzie kosmetyczki mamy do wyboru: otworzyć własny salon lub pracować dla kogoś. Wiele kobiet marzy o własnym salonie kosmetycznym – o czym warto wiedzieć planując takie przedsięwzięcie?

Dobór odpowiedniego wyposażenia to podstawa

wyposażenie salonu kosmetycznegoPlanując otwarcie salonu trzeba wziąć pod uwagę ceny i rodzaje urządzeń do wykonywania zabiegów kosmetycznych. Wyposażenie salonu kosmetycznego to lwia część wydatków na cały projekt, zwłaszcza jeśli postawimy na nowy sprzęt, sprawdzone marki i certyfikowane produkty – dlatego dobrze jest zawczasu zapoznać się z ofertą różnych producentów i wybrać tego, który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Trzeba również pamiętać o wystroju wnętrza – większość klientów salonów kosmetycznych to kobiety, a one zwracają uwagę na to, jak wyglądają pomieszczenia, w których się znajdują – od tego w dużej mierze zależy, czy klientka do nas wróci. Poza wyposażeniem, niezwykle ważnym czynnikiem, który wpłynie na to, jak szybko zdobędziemy klientów, jest lokalizacja – należy, w miarę możliwości, wybrać miejsce z łatwym dojazdem, zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem (parking). Najlepiej, jeśli jest to też miejsce, w którym jest dość duży ruch, dzięki temu mamy możliwość zdobycia klientów przechodzących obok naszego salonu. Poza fachowym sprzętem, zachęcającym wystrojem i dobrej lokalizacji istotny jest również nasz wizerunek profesjonalisty. Ludzie znacznie chętniej korzystają z usług osoby, która ma udokumentowane umiejętności i doświadczenie. Warto zatem pomyśleć o wyeksponowaniu dokumentów potwierdzających nasze kwalifikacje.

Otwarcie salonu kosmetycznego to duże wydarzenie i dobrze jest zaplanować je w najdrobniejszych szczegółach. Należy dobrze przemyśleć zarówno aspekty techniczne – jakość i wygląd sprzętu – jak i wizerunkowe – nasi klienci powinni czuć się u nas dobrze i wiedzieć, że mają do czynienia z profesjonalistą sumiennie wykonującym swoją pracę.