Adresówka dla psa – jaką wybrać?

Zdarza się tak, że nasz pies nie będąc przypiętym do smyczy na spacerze przestraszy się huku lub pobiegnie za innym psem czy zwierzęciem w lesie. Czasami bywa, że nasz czworonożny przyjaciel nie umie później znaleźć drogi do domu. W takich przypadkach bardzo pomocny jest identyfikator przypięty do obroży naszego pupila.

Identyfikator dla psa pomocny w odnalezieniu zwierzęcia

aluminiowy identyfikator dla psa z graweremKażdy odpowiedzialny właściciel powinien wyposażyć swojego psa w adresówkę. Powinny się na niej znaleźć istotne informacje, które w razie zagubienia się zwierzęcia, pomogą w odnalezieniu właściciela – imię psa, imię i nazwisko opiekuna, telefon kontaktowy i ewentualnie adres zamieszkania. Dzięki identyfikatorom bardzo wiele osób znajduje swoich pupili. Kiedy podejmiemy już decyzję o kupnie takiego produktu, musimy jeszcze wybrać odpowiedni jego rodzaj. W większości sklepów w ofercie są trzy rodzaje adresówek: z grawerem, zakręcana oraz z miejscem na ręczne wpisanie danych. Aluminiowy identyfikator dla psa z grawerem jest najbardziej trwały i najwygodniejszy – po przypięciu go do obroży zwykle już nic się z nim nie dzieje. Zakręcana adresówka wygląda jak malutkie aluminiowe pudełeczko, a w środku znajduje się karteczka z danymi psa i jego opiekuna. Niestety, dość często się odkręca i karteczka wypada, a pies nosi tylko połowę aluminiowej zawieszki. Najtańsze są adresówki plastikowe wyposażone we wsuwaną karteczkę, na której umieszcza się informacje. Jest to mechanizm podobny do zawieszek od kluczy – niestety często przemakają, zwłaszcza w przypadku psów lubiących wodę, a napisy na karteczce się zmywają.

Decydując się na zakup adresówki powinniśmy znać różne ich rodzaje i wybrać najlepszy dla nas. Jeśli chodzi o trwałość i brak konieczności codziennego sprawdzania, czy zawieszka jest na miejscu – najlepsze są identyfikatory z grawerem. Opiekując się psem wyposażonym w taki gadżet, możemy być spokojni, że w razie zaginięcia naszego pupila, jego znalazca skontaktuje się z nami.