Pieluszki z bambusa

 

Wyprawka dla malucha obejmuje szereg produktów, będących mniej lub bardziej potrzebnych. Przy ich wyborze warto się kierować praktycznością i jakością, gdyż wtedy z pewnością nie kupimy nic, co nam i dziecku się nie przyda.

Jak wykorzystać pieluchę bambusową?

pieluchy bambusowe cenaPoza podstawowymi produktami, jakimi są łóżeczko, wózek, ubranka czy smoczki, warto pomyśleć o zakupie pieluszek wielorazowych. Mają one szerokie zastosowanie, dlatego też każda mam powinna je mieć. Do podstawowych modeli można zaliczyć najzwyklejsze pieluszki tetrowe, które mogą być wykorzystywane jako wkłady do pieluch wielorazowych, do wycierania buzi czy zabezpieczania ramienia w trakcie podnoszenia dziecka po karmieniu do odbicia. Sprawdzą się także pieluchy flanelowe, które są znacznie grubsze o tetrowych i można je wykorzystać jako prześcieradło na przewijaku lub jako cienkie okrycie w letnie dni. Propozycją godną uwagi są na pewno pieluchy bambusowe cena ich co prawda jest znacznie wyższa niż pozostałych modeli, ale posiadają wiele cech, które konkurencje pozostawiają daleko w tyle. Przede wszystkim tkanina bambusowa chłonie wodę jeszcze lepiej niż bawełna i jest bardziej delikatna w dotyku. Bambus posiada naturalne filtry UV, które chronią skórę dziecka przed promieniowanie słonecznym. Pieluszki bambusowe świetnie się sprawdzają jako okrycie w letnie spacery, cienki ręcznik czy otulacz. Jest ona bardzo delikatna w dotyku i pozostaje taka nawet po wielu praniach w wysokich temperaturach. To z pewnością jeden z produktów, który powinna mieć każda mama.

Ze względu na cenę, raczej nikt jej nie wykorzystuje jako wkład do wielorazowych majtek, gdyż kosztują do trzydziestu do nawet pięćdziesięciu złotych. Jednak sprawdzą się w wielu innych sytuacjach, a nawet idealnie zastąpią kocyk czy ręcznik.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Rodzina