Pościel dla niemowlaków

Niemowlęta z uwagi na swój stopień rozwoju w pierwszych miesiącach życia, większość czasu spędzają w łóżeczku. W nim śpią, bawią się i odpoczywają więc musi ono być w taki sposób wyposażone, aby było bezpieczne i przestronne.

Jaką wybrać pościel dla niemowlaka?

pościel dla niemowląt minky cenaWielu rodziców pragnie, aby łóżeczko dziecka wyglądało jak model z katalogu mebelków dla najmłodszych. Jednakże czasem zupełnie są niepotrzebne wszelkie dekoracje i dodatki, bo najlepiej się sprawdza klasyczny model łóżka z podstawowym wypełnieniem. Na pewno potrzebny jest dobry materac i pościel dla niemowląt minky cena nie jest zbyt wysoka więc każdy rodzic może sobie pozwolić na jej zakup. Najlepiej się sprawdzają pościele bawełniane, ponieważ jest ona miła w dotyku i świetnie chłonie nadmiar wody. Taki model sprawdzi się latem, kiedy jest ciepło i łatwo malucha przegrzać. Natomiast zimą lepsza będzie pościel minky, która jest dwustronna.  jednej znajduje się bawełna, a z drugiej miękki polar z licznymi wypustkami w kształcie kuleczek. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy pościel z wypełnieniem stanowiącym specjalną włókninę silikonową, które jest przyszyta do poszewki od wewnętrznej strony, dzięki czemu nie zmieni swojego miejsca w trakcie użytkowania i prania. Dla dzieci pościel ma kilka rozmiarów, natomiast dla niemowląt najlepszy będzie rozmiar sto dwadzieścia na sześćdziesiąt centymetrów. W komplecie pościeli znajduje się kołdra i płaska poduszka, która ma kształt prostokąta o wymiarach czterdzieści na trzydzieści centymetrów.

Kiedy maluch wyrośnie z pościeli, to kołderka może służyć jako miękka mata do zabawy. Z pewnością jej zakup jest koniecznością i dobrze żeby posiadała niezbędne certyfikaty jakości, gdyż taka będzie bezpieczna dla każdego niemowlaka.