Praca nie na etat czyli rzetelny wodzirej

Jeszcze do niedawna większość z nas pracowała od godziny ósmej rano, do godziny szesnastej po południu. Jednak czasy się zmieniają i coraz częściej na rynku pracy możemy się spotkać z niestandardowymi godzinami pracy.

Wodzirej z Bydgoszczy i praca dorywcza

wodzirejZwykle w ten sposób pracują telemarketerzy, kelnerzy, barmani, głównie osoby z branży rozrywkowej w tym dj, a nawet rzetelny wodzirej z Bydgoszczy, bo przecież wesela odbywają się zwykle w soboty. Zjawisko niestandardowych godzin pracy na pewno częściej jest spotykane w dużych miastach takich jak Toruń czy Bydgoszcz niż w mniejszych miejscowościach. Taki sposób zatrudnienia ma zarówno swoje plusy, jak również i minusy. Jako zaletę możemy uznać fakt, że mamy więcej czasu wolnego w tygodniu, dzięki czemu na przykład w sklepach będzie mniej ludzi, więc nasze zakupy zostaną szybciej zrobione. Co więcej, bez większych trudności możemy załatwić zaległe sprawy urzędowe. Jednakże są też wady takiej pracy – przykładowo kiedy większość naszych znajomych będzie mieć czas wolny od pracy, my będziemy musieli do niej iść, czy też kiedy na dyskotece nasi przyjaciele będą tańczyć i rozmawiać przy stoliku, my jako dj, będziemy musieli zajmować się muzyką. Także z tego samego powodu dyskomfort może poczuć wodzirej czy kelner. Zapewne nastrój nam się poprawi, kiedy rano nie będziemy musieli zrywać się do pracy, a i wynagrodzenie nie powinno być niskie. Wydawać się może, że najwygodniejsza praca, to praca przy komputerze. Pracujemy kiedy chcemy, gdzie chcemy – możemy swobodnie przemieszczać się na przykład z Torunia do Bydgoszczy, ważne jest tylko abyśmy mieli stałe połączenie z internetem.

Ale najważniejsze jest, aby wykonywać pracę, która daje nam radość i satysfakcję, niezależnie od dni tygodnia w których jest wykonywane czy godzin w ciągu dnia.