Pracuję w firmie budowlanej oferującej izolację przeciwwodną

Pracuję w firmie budowlanej. Ostatnio budowaliśmy dom w centrum Warszawy dla właściciela bardzo dobrze prosperującej firmy. Klient zdecydował się na dom o sporej powierzchni.

Izolacja przeciwwodna od podstaw

izolacja przeciwwodnaNie przewidział w kosztach na budowę domu izolacji przeciwwodnej. Kierownik budowy doradzał izolację. Przy tak wysokich kosztach, które zdecydował się przeznaczyć na budowę a także na wyposażenie te parę tysięcy naprawdę nie zrobi dużej różnicy. Ostrzegał, że jeżeli nie zdecyduje się na izolację może pojawić się sytuacja, że będzie musiał zatrudnić specjalistów do osuszania domu. Osuszanie murów jest kosztowne i nie daje gwarancji, że wilgoć nie pojawi się znowu. Kierownik nawet przy mnie informował, że izolacja pionowa jest wskazana przy budowie domu na tym terenie. Skuteczna izolacja przeciwwodna wykonywana od podstaw daje gwarancje, że w przyszłości klient nie będzie miał problemów z wilgocią. Izolacja przeciwwilgociowa jest układana na ścianie fundamentowej lub wewnętrznej. Na izolację są kładzione odpowiednie materiały a następnie tynk i ocieplenie. Hydroizolacja fundamentów może składać się z papy, specjalnej foli, odpowiednio dobranych mas lub zapraw. Wszystko zależy gdzie dom powstaje i czego wymaga teren. Właściciel terenu, na którym budowaliśmy dom ostatecznie zdecydował się na izolację. Dobrze, że kierownik miał szansę żeby mu przemówić do rozsądku. Klient dodatkowo prosił o założenie izolacji w piwnicy. Izolacja w piwnicy jest wykonywana w ten sam sposób co izolacja całego domu. Hydroizolacja piwnicy nie zajmie nam dużo czasu a klient nie będzie miał w przyszłości ani wilgoci ani pleśni.

Praca wykonywana była zgodnie z terminem. Klient przyjeżdżał żeby zobaczyć jak nam idzie praca. Dzisiaj jak przyjechał to z kolegą kończyliśmy izolację piwnicy.