Praktyka studencka w biurze geodezyjnym

Zacznę od tego, że jestem studentem. Studiuję na Politechnice Poznańskiej bardzo ciekawy kierunek, jakim jest geodezja. Teraz będę zaczynała, od października drugi rok tych moich studiów. Ogólnie rzecz biorąc studiuje mi się na prawdę fajnie.

Gdzie może odbyć praktyki przyszły geodeta?

geodetaNa początku bardzo bałam się przeprowadzki do Poznania, skąd przeprowadziłem się z innej, lecz oddalonej o ponad sto kilometrów od Poznania, wielkopolskiej miejscowości. Jednakże Poznań bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Żyje się tutaj bardzo dobrze, większość ludzi jest bardzo miłych i życzliwych. Do tego miasto oferuje mnóstwo imprez studenckich, daje nam czyli studentom wiele zniżek, dzięki czemu po promocyjnej cenie można coś kupić Po pierwszym roku postanowiłem, że znajdę sobie jakieś biuro, gdzie mógłbym pracować jako geodeta z Poznania, żebym tam mógł odbyć praktyki studenckie. Na szczęście udało mi się znaleźć miejsce, gdzie takie praktyki mogłem odbyć, z czego byłem na prawdę bardzo zadowolony. Miałem tam te praktyki dwa miesiące i mogłem zobaczyć, jak pracuje. Generalnie zobaczyłem, jak to funkcjonuje w praktyce. Dotychczas uczyłem się tylko i wyłącznie teorii, a dzięki praktykom mogłem nauczyć się jak to wszystko funkcjonuje. Oczywiście były to praktyki bezpłatne, także nie otrzymywałem za nie żadnego doświadczenia. Jednakże doświadczenie, które tam zdobyłem jest po prostu bezcenne. Na prawdę nauczyłem się tam wielu rzeczy, które przydadzą mi się na studiach.

 

Żałuję, że były to tylko dwa miesiące praktyk, ale już dogadałem się z właścicielami owego biura, że w przyszłym roku również będę miał możliwość żeby odbyć u nich staż, z czego się bardzo, ale to bardzo cieszę. Mogę wprost powiedzieć, że nie mogę się doczekać. Dzięki tym praktykom jeszcze bardziej chcę pracować w tym zawodzie, który sobie wybrałem.