W dzisiejszym artykule postaram się wam przedstawić proces drukowania książek i innych rzeczy, które można wydrukować. Może zacznę od tego, że każdy z nas coś drukuję, może i nie codziennie, ale średnio sięgamy do drukarki cztery razy w tygodniu.
Druk książek jest skomplikowany
A jak już pracujemy w biurze to codziennie coś drukujemy. Wylicza się, że w ciągu jednego dnia jesteśmy w stanie zużyć do kilkunastu ryz papieru do drukarki w całym kraju. O ile proces drukowania w domu, czy w biurze jest dość prosty na przykład taki druk sprawozdań, czy pism. Co innego można powiedzieć o drukowaniu książek. Druk książek jest o wiele bardziej skomplikowany. Przede wszystkim używany jest inny papier oraz inne rodzaje tuszy do drukowania. Nie wspomnę, że drukarnia musi być wyposażona w duży, profesjonalny sprzęt drukujący i to bardzo szybko. Liczy się przecież zysk. Praca drukarki musi być bardzo szybka, szybciej musi drukować niż nasze domowe drukarki. Na pewno druk katalogów przypomina drukowanie książek. Zresztą one mają formę książek. Najpierw proces drukowania musi się zacząć od wprowadzenia różnych parametrów, odpowiednich parametrów by druki wychodziły takie same. Najprostszy jest chyba druk folderów, one zazwyczaj mają formę okładki, czyli jedna kartka złożona na pół. Kolejnym etapem drukowania jest załadowanie odpowiedniego papieru, o odpowiedniej grubości. Trzeba też sprawdzić, czy maszyna działa sprawnie. Najlepiej wydrukować stronę testową. Jak wszystko będzie grało to można puszczać do druku odpowiednie rzeczy, czyli na przykład książki, foldery, broszury, wizytówki, katalogi i tak dalej.
Wiem, że w Krakowie jest taka drukarnia, co drukuje książki. I po wydrukowaniu wszystkich stron, przychodzi czas na ich oprawienie. Może to być np. twarda okładka.
Więcej na stronie http://www.drukarnialuxor.pl