Produkowanie wyłączników z kompensacją mocy biernej

Od niedawna pracuję w fabryce zajmującej się produkcją wyłączników i tego typu rzeczy. Ogólnie praca nie jest zła, ale jak to w każdej pracy czasami bywa ciężko. Najbardziej chyba przeszkadza mi to, że trzeba pracować na dwie zmiany, a ja ciężko znoszę pracę na drugą zmianę. Jednakże nie narzekam, ponieważ warunki pracy, które mi zaoferowano są na prawdę muszę powiedzieć, że świetne i byłbym totalnym idiotą, gdybym narzekał.

Po co potrzebna kompensacja mocy biernej?

kompensacja mocy biernejW pracy generalnie produkujemy, jak wspomniałem głównie wyłączniki. Najczęściej produkowane są przez nas wyłączniki kompaktowe. Produkujemy je w największej ilości. ponieważ po prostu, co tu dużo mówić, najlepiej się one sprzedają. Najtrudniej jednakże muszę przyznać, że wyprodukować jest wyłącznik krańcowy. W takim wyłączniku musi znajdować się tania kompensacja mocy biernej, dlatego też wyprodukowanie takiego wyłącznika jest takie trudne. Ja akurat nie pracuję przy produkcji wyłączników, a jestem odpowiedzialny za to, żeby wyprodukowany został przycisk bezpieczeństwa. Taki przycisk też muszę przyznać, że nie jest łatwo wyprodukować, ponieważ w nim musi być przekładnik prądowy. Na początku miałem w pracy kilka wpadek i mi nie szło, przez co kilka przycisków podczas mojej pracy zostało wyprodukowanych źle. Jednakże jestem tylko człowiekiem, więc miałem prawo popełniać błędy. Z czasem jednak zaczęło mi to wszystko wychodzić coraz lepiej i teraz myślę, że jest perfekcyjnie. W naszej fabryce produkujemy na prawdę bardzo dużo. Nie jest to produkcja tak zwana taśmowa, dlatego też przy wyprodukowaniu każdej, chociażby najmniejszej rzeczy schodzi dużo czasu.

Wszystko musi być wykonane precyzyjnie, z najwyższą starannością. Każdy wyprodukowany produkt później przechodzi kontrolę, czy odpowiada wymogom, czy nie ma jakiejś chociaż najmniejszej skazy.