Reklama zewnętrzna- jaka powinna być?

Reklama zewnętrzna jest jedną z najczęściej spotykanych reklam. Dawniej było jej jednak o wiele więcej. Teraz kiedy wiele firm przenosi swoją działalność do internetu, to sieć staje się głównym miejscem na reklamę. A do tego dochodzi też telewizja, radio czy gazety.

Reklama zewnętrzna jest dobrze widoczna

polecana reklama zewnętrzna z ŁodziJednak mimo obecności nowych mediów nadal w przestrzeni miejskiej możemy dostrzec billboardy, plakaty, telebimy z reklamami. Jakie powinny one być żeby przyciągały uwagę konsumentów? Z pewnością powinny być usytuowane w dobrym miejscu. Nawet polecana reklama zewnętrzna z Łodzi nie będzie spełniała swojej funkcji, jeśli zostanie ustawiona w niewidocznym miejscu. Najlepsze są oczywiście centra miast, duże skrzyżowania czy drogi dojazdowe, po których codziennie jeździ wiele osób. Takie miejsca są oczywiście najdroższe, ale nie ma sensu kupować miejsca na billboardzie gdzieś na skraju miasta. Reklama zewnętrzna musi być też dobrze zaprojektowana. Nie mogą się tam znajdować małe czcionki czy zbyt wiele tekstu, bo kierowca czy pieszy nie będzie chciał tego czytać. Należy podać jedynie niezbędne informacje, takie jak nazwa firmy, jej dane kontaktowe i hasło promujące, nazwy nowych usług lub produktów. Ważną role odgrywa tutaj grafika. Powinna być kolorowa i przyciągać wzrok, może być nawet nieco krzykliwa. W końcu o uwagę w przestrzeni miejskiej walczy wiele reklam. Dobrze jest wybrać jeden element główny, który będzie dobrze pokazany, na przykład wiodący produkt. Dobre zdjęcie czy grafika to podstawa udanej reklamy.

Podsumowując, reklama zewnętrzna powinna być ustawiona w widocznym miejscu, musi być dobrze zaprojektowana, ale nie może posiadać zbyt wiele tekstu do czytania. Liczy się chwytliwe hasło promujące i niestandardowe pomysły.