Sporządzanie testamentu

Kiedyś myślałam, że testament sporządzają osoby w podeszłym wieku. Takie, które czują, że ich koniec jest bliski. Wtedy właśnie po długich przemyśleniach podejmują decyzję co do tego komu co zapisać właśnie w swoim testamencie.

Co zapisać w testamencie – odwieczny problem

radca prawnyOczywiście uważam, że przede wszystkim robią to osoby majętne. Po co przecież komuś sporządzenie testamentu skoro nie ma czego dzielić. Jednak rozmawiałam ostatnio na temat testamentów z kuzynką, która jest panią adwokat od ładnych paru lat. Okazuje się, że taki testament sporządzają często także młode osoby. Po prostu często są to osoby, które posiadają już jakiś majątek a wykonują na przykład ryzykowną pracę. W ten sposób chcą zabezpieczyć swoją rodzinę na przyszłość. Kuzynka mówiła, że taki prawnik jest często jak spowiednik.
Musi wysłuchać wszystkiego i powiedzieć co dana osoba zrobić powinna.
Może nie jest to zbyt trafione porównanie. Jednak kuzynka mówiła, że czasami tak właśnie się czuje, że wie o wiele więcej niż żona klienta czy matka. Pytałam się jej tez czy na przykład radca prawny także może sporządzić taki testament. I okazuje się, że może. Ja mieszkam w mieście Bydgoszcz i uważam, że jest to dość duże miasto. Mam dosyć wielu znajomych jednak od nikogo nie słyszałam nigdy by chciał sporządzić swój testament. Może kuzynka rzeczywiście obserwuje wzrost zainteresowania takimi sprawami. Ja uważam, że jednak nie jest to taki temat by rozmawiać o nim z każdym na porządku dziennym. Ja osobiście gdybym posiadała jakiś majątek myślę, że nie musiałabym spisywać specjalnie testamentu. Przecież wiadomo, że w pierwszej kolejności dziedziczył by po mnie mąż i dzieci.

Myślę, że jednak ma ktoś skomplikowaną sytuacje rodzinną czyli na przykład dzieci z poprzedniego związku, to może takie testament ma wtedy sens.

Porady prawnicze, więcej informacji na http://kancelariebydgoszcz.pl