Sposób na kolkę

Dzieci bardzo szybko się rozwijają, choć pierwsze miesiące życia są mocno ograniczone w codziennym funkcjonowaniu. Maluchy nie potrafią powiedzieć co je boli lub czego potrzebują, więc rodzice muszą je bacznie obserwować.

Kiedy pojawia się kolka u niemowlaka?

co jest dobre na kolkę dla niemowlakaPo każdym karmieniu, większość dzieci ulewa pokarm, ponieważ ich układ trawienny nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, a żołądek ma niewielką pojemność. Maluchy często jedzą łapczywie i więcej niż powinny, dlatego też miewają później różne dolegliwości. Najczęstszą dolegliwością związaną z układem trawiennym jest kolka, którą doświadcza prawie co trzeci noworodek i niemowlak. Jeżeli nie wiem co jest dobre na kolkę dla niemowlaka, to najlepiej poszukać sprawdzonych porad w internecie lub udajmy się do pediatry. Kolki mogą się pojawiać po każdym karmieniu i trwać nawet przez kilka godzin, więc nie warto czekać z reakcją, ponieważ to bardzo bolesna dolegliwość dla maluszka. Dzieci wysyłają pewne sygnały, świadczące o tym, co im dolega, tylko trzeba umieć je rozpoznać. Przeważnie kiedy doświadczają kolki, to przeraźliwie płaczą bez żadnego znanego powodu, przykurczają nóżki do brzuszka i często nie pomaga wzięcie na ręce czy przystawienie do piersi. Kolka pojawia się nagle i czasem ciężko ją złagodzić. Najczęściej pomaga delikatny masaż brzuszka okrężnymi ruchami, od góry do dołu. Innym sposobem jest położenie na nim ciepłego okładu, który w naturalny sposób rozluźnia mięśnie i pomaga usunąć bąbelki powietrza z jelit i brzuszka.

Choć kolki są powszechne, to nie zawsze można jednoznacznie określić ich przyczynę. Bywają dzieci, które w ogóle nie mają z nią problemów, ale są też takie niemowlaki, które przez wiele miesięcy cierpią z jej powodu. Jeżeli nie mogą domowe sposoby, to można sięgnąć po środki apteczne.