Sposób podcinania iglaków

Jeśli zastanawiamy się dlaczego tak ważne jest podcinanie drzewek iglastych to odpowiedź jest prosta. Bez tej czynności tracą swoją formę i wyglądają niezbyt korzystnie. Dodatkowo ich wzrost może wtedy spowolnić. Warto jednak mieć na uwadze to, iż nie każda roślina iglasta dobrze wzrasta po przycinaniu. Trzeba dobrze zapoznać się z tym tematem.

Prawidłowe cięcie drzewek iglastych

cięcie drzew iglastychDbanie o ogród to zespół różnych czynności, dzięki którym wygląda on bardzo korzystnie. Ważne jest podlewanie, jak również nawożenie, a także podcinanie. W zależności od rośliny praca ta może być całkowicie inna. Ciekawe jest z kolei cięcie drzew iglastych, które mogą wymagać podcinania, dzięki któremu będą lepiej rosnąć oraz wyglądać. Najważniejsze jest to, iż każdy iglak może być podcinany, jednak nie każdy będzie to dobrze przechodził. Ważne jest dobranie odpowiedniej fazy rozwoju rośliny do tego procesu. Iglaste drzewka przeważnie podcina się na wiosnę w kwietniu oraz maju. W tym momencie podcinamy pozimowe uszkodzenia oraz podcinamy gałęzie, aby nadać formę całemu drzewku. Niektóre typy będzie trzeba podcinać parokrotnie, aby najlepiej rosły oraz wyglądały dobrze. Aby dobrze podciąć rośliny należy mieć wysokiej jakości narzędzie, które zawsze będzie odpowiednio naostrzone. W przypadku podcinania roślin zarażonych chorobom później nasze narzędzie pracy odkażamy, aby nie przenosić choroby na inne rośliny w ogrodzie.

Podcinanie roślin jest bardzo ważnym elementem, gdy chcemy, aby nasz ogród nie tylko wyglądał schludnie, ale również bujnie rósł. W przypadku drzew iglastych należy mieć na uwadze to, iż nie każde dobrze przyjmie podcięcie. Warto jednak na początku okresu wiosennego podciąć zniszczone po zimie pędy, aby nie pobierały one minerałów.