System start stop i akumulatory do niego

Ważną sprawą gdy chodzi o wybór auta jest to jak dużo pali. Mimo wszystko koszty benzyny są dosyć spore gdy jeździ się codziennie do pracy lub gdzieś indziej. Dlatego warto zapoznawać się z nowinkami technicznymi które pozwalają na zaoszczędzenie tych pieniędzy w danym samochodzie.

Na czym polega system start stop?

akumulator start stopJakiś czas temu popularny stał się system start stop. Jest to system wbudowywany w nowe modele samochodów mający na celu ograniczenie emisji dwutlenku węgla, choć jednocześnie także mniejsze zużycie paliwa. Gdy się zatrzymujemy na światłach lub też w korku to samochód automatycznie wyłącza silnik i włącza go ponownie gdy zamierzamy ruszyć. Choć nie ukrywam ważnej sprawy jaką jest to, że w takich samochodach konieczny jest specyficzny akumulator start stop. Jest on odmienny od tradycyjnych akumulatorów ze względu na dużą wytrzymałość na obciążenia cykliczne, czyli po prostu częste gaszenie silnika i jego ponowne zapalanie. Z tego powodu trzeba korzystać właśnie z takiego typu akumulatora, tradycyjne są o wiele wrażliwsze na takie obciążenia co powoduj już po tygodniu ogromne zużycie jego żywotności. Mimo wszystko naprawdę warto zainwestować w tego typu samochód, prócz wspaniałomyślnego celu jakim jest dbanie o środowisko zadbamy także o nasze kieszenie. Z pewnością po jakimś czasie użytkowania zauważymy różnicę przy wydatkach na benzynę. A co do akumulatorów, już niedługo zapewne większość samochodów będzie posiadała takie.

Na świecie coraz więcej państw pragnie by ich obywatele korzystali z samochodów przyjaznym środowisku, dlatego też warto byśmy i my zaczęli to robić. W końcu i tak będziemy zmuszeni do tego ze względu na różne opłaty. Także już wcześniej można zainwestować w odpowiedni samochód na wiele lat.