Tanie noclegi w Krakowie

Wciąż mamy przeświadczenie, że jadąc do dużego, popularnego miasta będziemy musieli płacić drogo za nocleg. Dobrym przykładem jest Kraków, miasto oblegane przez turystów z powodu swojej architektury, historii i atmosfery. Znajdziemy tam również niedrogie noclegi.

Noclegi w Krakowie nie są drogie

tanie noclegi krakówKluczem do znalezienia niedrogiego noclegu jest zaplanowanie go z wyprzedzeniem. Możemy przecież zarezerwować pokój już kilka tygodni przed planowanym wyjazdem. Bardzo możliwe, że trafimy wtedy na promocję. Jeśli chodzi o tanie noclegi Kraków jest miejscem, gdzie również możemy je znaleźć. Jak mówiłam – rezerwujmy pokój wcześniej. Kolejnym dobrym rozwiązaniem są hostele. Znajdziemy tam tanie noclegi, ale często w wieloosobowych pokojach. Niektórym z nas nie przeszkadza, że muszą dzielić pokój z innymi osobami – rozmawiają, integrują się, nawiązują przyjaźnie. Nie jest to jednak rozwiązanie dobre dla wszystkich. Nie sprawdzi się jeśli podróżujemy z dziećmi. Warto wtedy wybrać hotel położony z dala od centrum. Tam ceny nie będą tak wywindowane. Nawet noclegi w dzielnicach na obrzeżach miasta mają swoje dobre strony. Możemy np. udać się na spacer do lasu. Warto mieć na uwadze również to, że wszystkie dzielnice Krakowa są dobrze skomunikowane z centrum miasta. Dojedziemy tam bez problemu autobusem lub tramwajem. Możemy dzięki temu zaoszczędzić trochę pieniędzy, które możemy wydać na obiad lub zakupy. Warto także sprawdzać ogłoszenia – osoby prywatne również oferują pokoje lub mieszkania na wakacyjny wynajem.

Jak widać nocleg wcale nie musi być drogi. Musimy tylko znaleźć odpowiadający nam pokój wcześniej albo wybrać obiekt z dala od centrum miasta. Nie zapominajmy, że może się też zdarzyć, że w danym obiekcie będzie promocja i dzięki temu zaoszczędzimy.