Terminal płatniczy przenośny i terminal stacjonarny

W biznesie należy wybierać urządzenia, które będą wygodne zarówno dla przedsiębiorców jak i dla klientów. Właśnie dlatego coraz częściej stosowane są terminale płatnicze. Są to niewielkie urządzenia, do których przykłada się karty bankowe, smartfony, breloki i inne.

Terminal stacjonarny wymagający stałego podłączenia do prądu

terminale płatnicze stacjonarne do sklepówTerminal pozwala na uiszczenie płatności bez konieczności posiadania przy sobie gotówki. Noszenie ze sobą karty jest znacznie łatwiejsze i bezpieczniejsze niż posiadanie gotówki w kieszeni. Obecnie stosowane są dwa głównie rodzaje terminali płatniczych. Pierwszym z nich jest terminal przenośny. Taki terminal korzysta albo z sieci WiFi albo z internetu mobilnego. Jest to rozwiązanie wygodne dla osób świadczących swoje usługi poza firmą. Terminale przenośne można używać, gdzie tylko się chce. W terminalu znajduje się długo działający akumulator, który trzeba doładować. Terminale przenośne są bardzo lekkie i poręczne. Stosowane są również terminale płatnicze stacjonarne do sklepów, których nie da się wykorzystać w innych miejscach poza sklepem. Takie terminale można łączyć nie tylko z internetem (zazwyczaj stacjonarnym), ale również do linii telefonicznej i GPRS. W terminalach stacjonarnych bardzo często stosuje się dwa łącza. Jedno łącze stanowi łącze zapasowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że terminale płatnicze stacjonarne muszą być przez cały czas podłączone do prądu. Wymiary terminali stacjonarnych są bardzo komfortowe.

Nie są to urządzenia ciężkie. Poza tym terminale płatnicze stacjonarne mają bardzo solidną konstrukcję. Dlatego stosowane są przede wszystkim w sklepach. Do terminali dołączany jest PinPad. Jest to przystawka, dzięki której klient może bezpiecznie wprowadzić swój kod pin karty bankowej. Za pomocą PinPada można też wprowadzić kod BLIK i dokonywać płatności zbliżeniowych.