Usprawnij zarządzanie swoim przedsiębiorstwem przy użyciu open erp

Oprogramowanie do zarządzania wszystkimi w jednym, które oferuje wiele aplikacji biznesowych, które tworzą kompletny pakiet aplikacji do zarządzania przedsiębiorstwem – tak w największym skrócie można opisać oprogramowanie open erp. Rozwiązanie open erp jest idealne dla małych i średnich przedsiębiorstw, ale pasuje zarówno do małych i dużych firm. Inna nazwa tego oprogramowania, z jaką można się spotkać, to Odoo.

Oprogramowanie open erp – dobre dla dużych i małych firm

open erpOpen erp jest wszechstronnym oprogramowaniem biznesowym zdolnym do zaspokajania wszystkich potrzeb biznesowych, w tym CRM, serwisu WWW / e-commerce, rozliczeń, księgowości, produkcji, zarządzania magazynami i projektami oraz pozostałymi zasobami. Open erp, współcześnie znany również pod nazwą Odoo oferuje trzy różne wersje rozwiązania; Odoo Enterprise, Odoo Online SaaS (wersja oprogramowania jako usługa) oraz wersja Społeczności Odoo. Wersja Enterprise jest hostowana samodzielnie, obejmuje wszystkie aplikacje, a cena zaczyna się od ponad 1000 zł na użytkownika rocznie. Wersja Odoo Online jest obsługiwana w chmurze, a pierwsza aplikacja jest oferowana bezpłatnie jako samodzielne rozwiązanie dla nieograniczonej liczby użytkowników. Po okresie próbnym naliczana jest stała miesięczna opłata za subskrypcję używanych aplikacji w zależności od liczby użytkowników. Wersją Społeczności jest wersja open source. Kod źródłowy modułu OpenObject i podstawowych modułów ERP (planowania zasobów przedsiębiorstwa) jest dokumentowany przez Odoo S.A w Belgii.

Ostatnia w pełni funkcjonalna wersja Open Source to wersja 8.0 (LTS), dostępna na GitHub w ramach AGPLv3.  Odoo jest najpopularniejszym systemem open source ERP. Pozwala ono w zamian za niewielką cenę znacząco uprościć proces zarządzania przedsiębiorstwem.