Usuwanie drzew przez wykwalifikowanych pracowników

 

Są firmy, które specjalizują się w wycinaniu drzew. I nie chodzi tu tylko o wycinkę drzew z posesji prywatnych, ale również z lasów, parków, czyli też terenów państwowych. Takie firmy zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów, którzy doskonale wiedzą, jak bezpiecznie wyciąć drzewo – niezależnie od jego wielkości.

Pozwolenia wymagane w czasie usuwania drzew z własnej posesji

wycinka drzew w RaciborzuWiadomo, że wycinanie zieleni wysokiej to praca o podwyższonym ryzyku, dlatego nie może nikogo dziwić fakt, że wykorzystywane są tutaj liny zabezpieczające nie tylko pracowników, ale również fragmenty wycinanego drzewa. Dla każdej firmy przestrzeganie zasad bezpieczeństwa powinno być sprawą priorytetową. Na terenie wycinki mogą znajdować się tylko osoby zatrudnione przez daną firmę i wyznaczone do wykonywania takich usług. Z pewnością wycinka drzew w Raciborzu przebiegnie pomyślnie, jeśli zatrudni się do niej doświadczoną firmę. Pracownicy firmy powinni mieć wykonane specjalne badania wysokościowe. Często jest to praca na naprawdę dużych wysokościach, więc firma nie może zatrudniać osób, które mają lęk wysokości, problemy z układem sercowo-naczyniowym. Pracownicy powinni mieć też ukończone kursy z zakresu prac alpinistycznych na linach. Klient zawsze ma prawo zapytać o badania i kursy pracowników. W przypadku wycinania drzewa z własnej posesji wymagane jest odpowiednie pozwolenie. Aktualnie jest to pozwolenie burmistrza lub wójta albo prezydenta miasta.

W przypadku gdy nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków wymagane jest jeszcze inne pozwolenie. Wtedy konieczne jest załatwienie pozwolenia od wojewódzkiego konserwatora zabytków. Jeśli drzewo nie ma jeszcze 10 lat, to niezależnie od tego, jaki jest to gatunek drzewa, można je wyciąć bez wcześniejszego załatwiania specjalnego pozwolenia – warto o tym pamiętać.