Wielkie ognisko rodzinne – naczynia jednorazowe w sam raz!

Na pewno każdy z was uwielbia ogniska. Każdy choć raz w życiu na takim ognisku był. Często w szkole były takie wypady na ognisko klasowe, biwak też jest świetnym powodem do tego by zrobić ognisko. Ja należę do grona osób, które uwielbiają ognisko, moja rodzina też je uwielbia.

Naczynia jednorazowe dobre na wiele okazji

naczynia jednorazowe

Bardzo często je organizujemy latem, jak jest ciepło i bezdeszczowo. Jedziemy wtedy pod las, do leśniczówki, gdzie jest wyznaczone miejsce do robienia ognisk. Wtedy zabieramy praktyczne naczynia jednorazowe, tak by można je było z łatwością wyrzucić. Zajmują one znacznie mniej miejsca niż normalne naczynia. Na przykład kubki jednorazowe można włożyć jedno do drugiego oraz zajmuje wtedy tyle miejsca jak byśmy mieli jeden kubek. Organizujemy ognisko jak zjedzie się prawie cala rodzina, przyjeżdżają do nas na wakacje. Biorąc talerze jednorazowe nie muszę się martwić, że po drodze mi się one zbiją i potem będzie problem na czym jeść, a tak mam pewność, że nic im się nie stanie. Skoro wszystkie naczynia mamy plastikowe to mamy też sztućce jednorazowe. Jak na przykład dziecku spadnie na ziemie taki widelec, nóż to można spokojnie go wyrzucić i można dać dziecku nowy widelec, czy nóż. W paczce zawsze jest ich dużo. Nawet można w nich znaleźć po pięćdziesiąt sztuk. W sam raz na zorganizowanie kilku ognisk. Całe opakowania jednorazowe są takie lekkie. Zawsze na ognisko jedziemy gdzieś tak pod wieczór, wtedy jak zrobi się już ciemno to bardzo miło jest siedzieć tak przy ognisku. Tam miejsce na ognisko jest dość duże, więc spokojnie zmieścimy się wszyscy razem przy ognisku.

Zawsze opowiadamy ciekawe historię dzieci uwielbiają ich słuchać. Po ognisku szybko idzie nam sprzątanie i możemy wtedy wracać do domu. Na ognisku pieczemy zazwyczaj kiełbaski, a na słodko to pianki.