Wprowadzamy trochę świeżości do naszych wnętrz

Wiosna sprzyja zmianom. Również we wnętrzach naszych domów. I nie chodzi tylko o wiosenne porządki, ale też o nadanie świeżości wystrojowi. Do tego nie potrzeba wcale dużo. Wystarczy trochę kreatywności, kilka dodatków, aby nadać pomieszczeniom nowy charakter, wprowadzający trochę więcej ciepła i radości do naszego codziennego życia. 

Kolor poduszek zmieni oblicze wnętrza

poszewki na poduszkiZmiany w aranżacji wnętrz, takie podstawowe, zawsze wiążą się ze zmianą dodatków. To niesamowite, jak może zmienić oblicze pomieszczenie pare drobiazgów połączone z przestawieniem mebli. Najprostszym sposobem na zmianę wizerunku pokoju są nowe poszewki na poduszki, zdobiące kanapę. Hitem tego sezonu sa pastelowe odcienie. Poszewki najlepiej, aby były zakupione w podobnych odcieniach, bądź w dwóch uzupełniających się ze sobą kolorach. Bardzo ładnym zestawieniem są jasno zielone i pudrowo- różowe poszewki lub połączenie zieleni z żółcią. Wszystko jest kwestią naszych upodobań. Poduszki w nowych odcieniach wymagają odpowiedniego uzupełniania w postaci nowych dodatków w tych samych odcieniach. Mogą nimi być chociażby kolorowe doniczki na kwiaty, wazony lub ozdobne kwiaty. Warto też zadbać o kolorystyką zasłon okiennych oraz pudełek na różne drobiazgi, które często są uroczym drobiazgiem na otwartych półkach. Kto chce, może również pokusić się o zmianę dywanu czy zawieszenie obrazków na ścianach, które będą komponować się z dominantą, którą z założenia są ozdobne poduszki. 

Wygląd wnętrz naszych domów mocno wpływa na nasze samopoczucie. Fakt, że nadeszła wiosna sprzyja zmianom. Warto odświeżyć się wizerunek pomieszczeń, chociażby poprzez zakup nowych poszewek na ozdobne poduszki. Dominują w obecnym sezonie kolory pastelowe, a więc wszelkie dodatki dostępne w sklepach będą zazwyczaj w takich odcieniach.