Wybór drzwi: szklane przesuwane czy drewniane?

Wybór wykończeń do mieszkania jest niezwykle ważnym elementem i trudnym wyborem. Jednym z aspektów jest wybór odpowiednich drzwi do pomieszczeń. Jak je wybrać, by były praktyczne i funkcjonalne? Drzwi szklane przesuwne to dobry pomysł do nowoczesnych domów i biur.

Drzwi szklane przesuwane mają wiele zalet

drzwi szklane przesuwne Są ciche i przepuszczają światło. Decyzja podejmowana przed zamówieniem powinna być przemyślana. Prawo budowlane obliguje wykonawców, by drzwi wewnętrzne miały minimum 90 cm szerokości. Zanim nastąpi montaż, trzeba dokładnie pomierzyć otwór, w którym zostanie osadzona ościeżnica. Warto pamiętać, że trwałe drzwi szklane przesuwne z Krakowa składane także montuje się przed położeniem podłogi. Kraków i inne miasta oferują darmowe pomiary i montaż wraz z zakupem drzwi. Balustrada szklana może się łączyć bezpośrednio z drzwiami do sypialni na piętrze. Drzwi mogą być prawe lub lewe, otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz. Istnieje co najmniej kilka rozwiązań dostępnych na rynku i muszą być one przemyślane. Szklane balustrady dobrze łączą się wizualnie z drzwiami zawierającymi szklane elementy. Dostępne są też drzwi łamane, ze skrzydłami składanymi w pół. Wybór zależy od sposobu użytkowania. Balustrady szklane mogą wykonać te same firmy monterskie, które przyjadą na montaż drzwi. Istnieje wiele zalet drzwi przesuwnych, jest to m.in. oszczędność miejsca w mniejszych pomieszczeniach. Warto zaplanować otwory w ścianach z dala od miejsca, gdzie będą stały meble. Jeśli jesteśmy osobami praworęcznymi, lepiej sprawdzą się drzwi prawe.

Drzwi mogą także być wykonane z różnych materiałów i tutaj należy wybrać rozwiązanie estetyczne oraz praktyczne – powinny być łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Podobnie jeśli chodzi o elementy metalowe, zawiasy i klamki – zaleca się, by były odporne na korozję i inne czynniki.