Wytrzymałe nagrobki granitowe

Zakłady kamieniarskie działające na polskim rynku, konkurują ze sobą starając się jak najbardziej wyjść naprzeciw oczekiwaniom klienta. W ofercie zakładów z Torunia znajdują się nagrobki granitowe: pojedyncze, podwójne, urnowe i dziecięce. Ponadto klienci decydują o konkretnym wzorze, jaki prezentują pomniki granitowe w katalogu lub robią indywidualny projekt, na podstawie, którego grafik z zakładu przedstawi wizualizację danego wzoru.

Nagrobki granitowe są najbardziej popularne

nagrobki granitoweKamieniarz może wykonać nagrobki: klasyczne, proste, nowoczesne, luksusowe, wybór należy do zamawiającego nie tylko pod względem wzoru, ale również koloru oraz dodatków, można zamówić ławeczkę lub podkładkę pod znicze chroniącą tanie nagrobki granitowe przed zalaniem woskiem. Kamieniarze na terenie województwa kujawsko-pomorskiego dają do dyspozycji klienta takie kamienie naturalne jak: marmur, granit i piaskowiec, paleta barw jest tak duża i efektowna, że nie jest łatwo zdecydować się na konkretny kolor i kamień. Marmur od bardzo dawna wykorzystywany jest w budownictwie oraz rzeźbiarstwie, obecnie wykonuje się z niego także nagrobki. Marmur to piękny kamień, ale nieodporny na działanie szkodliwych czynników takich jak deszcz czy mróz, pod wpływem których ulega zabrudzeniu i niszczeniu. Marmur musi być zabezpieczany przez wsiąkaniem wody, ponieważ w przeciwnym wypadku nagrobki z niego wykonane szybko ulegną zniszczeniu, a trzeba przyznać, że jest to drogi kamień. Natomiast granit jest skałą wulkaniczną trwałą i wytrzymałą na działanie warunków atmosferycznych, ponadto posiada ogromną gamę barw i struktur. Pomniki granitowe charakteryzują się niską chłonnością wody i wilgoci, dzięki czemu są mrozoodporne, a także wytrzymałe na zarysowania. Kolejnym kamieniem naturalnym jest piaskowiec, który jest skałą osadową powstałą w wyniku połączenia kwarcu, skaleni, miki oraz cząsteczek innych skał i minerałów.

Kolorystyka piaskowca mieści się w barwach żółcieni, czerwieni i bieli, jest to materiał miękki zaraz po wydobyciu, a po pewnym czasie staje się twardy. W Toruniu najczęściej wybierane są nagrobki granitowe, jako najbardziej trwałe i efektowne, które wytrzymają próbę czasu. W związku z tym, że jest to spora inwestycja finansowa wybór powinien być przemyślany.