Zastosowanie sztuki makijażu permanentnego

 

Makijaż permanentny to makijaż wykonywany na stałe, można porównać go do tatuażu. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika, najczęściej w okolicach brwi, oczu i ust. Oprócz tego można przy pomocy makijażu stałego zatuszować blizny potrądzikowe czy ślady wynikające z bielactwa. Makijaż permanentny tym różni się od tradycyjnego tatuażu, że efekt utrzymuje się od dwóch do pięciu lat. Po tym czasie pigment w skórze całkowicie zanika.

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

profesjonalny makijaż permanentny - ŁódźBarwniki używane do makijażu trwałego twarzy są pochodzenia naturalnego i w większości są w pełni bezpieczne. Barwniki nakładane są na brwi, oczy i usta. Brwi najczęściej są wypełniane i jest im nadawany odpowiedni do twarzy kształt. Jeśli chodzi o makijaż oczu to kobiety najczęściej decydują się na wytatuowanie czarnych kresek na powiekach. Bardzo skraca to czas codziennego makijażu, kiedy oko jest podkreślone już makijażem permanentnym i nie musimy codziennie starać się o równą kreskę. W przypadku ust, makijaż trwały może nadać im kolor, tak aby niepotrzebne było używanie szminki lub ma o wiele istotniejszą funkcję. Makijażem można bowiem wyrównać niesymetryczne usta lub powiększyć delikatnie wargi tak aby wyglądały naturalnie. Profesjonalny makijaż permanentny – Łódź nie jest więc pełny i kobieta może używać tradycyjnych kosmetyków do wykończenia makijażu twarzy. Koszt takiego makijażu w zależności od wykonywanej usługi waha się w granicach od 600 złotych do nawet 1000 złotych.

Koszty jednak nie wydają się wysokie jeśli pod uwagę weźmiemy długotrwałość wykonanego makijażu. Przez kilka lat oszczędzamy czas spędzany w łazience i dodatkowo oszczędzamy na kosmetykach do brwi, oczu i ust. Dla kobiet które żyją w biegu jest to idealne rozwiązanie.