Byłem na kursie języka angielskiego dla firm

Dzisiaj podzielę się z wami wrażeniami z niedawno skończonego przeze mnie kursu języka angielskiego. Firma, w której pracuję postanowiła przeszkolić pracowników w zakresie posługiwania się językiem angielskim. Uważam, że to bardzo dobre posunięcie. Dlaczego? 

Przydatność uczestnictwa w kursie

kurs języka angielskiego dla firm KrakówZacznijmy od tego, że jeżeli dana firma planuje rozwinąć działalność na rynki zagraniczne, powinna przeszkolić pracowników pod względem lingwistycznym. Posługiwanie się tym samym językiem, co klient zwiększa naszą wiarygodność, podnosi prestiż i jakość oferowanej usługi. Myślę, że właśnie te czynniki były decydujące w przypadku mojego szefa, który zapewnił nam udział w dwutygodniowym kursie języka angielskiego. Oczywiście długość kursu, jak poziom języka którego będziecie się uczyć zależy od poziomu waszych aktualnych umiejętności oraz od specyfiki firmy. Np. firma zajmująca się ubezpieczeniami będzie szkolona pod kątem słownictwa dotyczącego ubezpieczeń i szeregu aspektów z nimi związanych. Dana dziedzina posiada swoje własne zagadnienia, których inne dziedziny nie posiadają. Zauważcie, że w języku polskim również mamy takie odniesienia. W końcu większość Polaków włada płynnie swym ojczystym językiem, natomiast tylko lekarze posługują się trudnym językiem medycyny, który dla przeciętnego człowieka są niezwykle enigmatyczne. Kurs języka angielskiego dla firm kraków jest niewątpliwie bardzo dobrą inwestycją. 

Ucząc się języka angielskiego podnosimy swoje kwalifikacje, ćwiczymy sprawność umysłu i umiejętność zapamiętywania. Dzięki znajomości języka stajemy się również bardziej otwarci na obce kultury, pracuje nam się pewniej oraz z większą ochotą przystępujemy do wcześniej krępujących nas rozmów z przedstawicielami krajów, w których operuje się językiem angielskim. Serdecznie polecam.