Jak zadbać o swój trawnik?

 

Dom to wizytówka każdego z nas. Nie chcemy wstydzić zapraszać się do siebie gości, dlatego dbamy o to by prezentował się on naprawdę dobrze. Jednak dom to tylko jeden z elementów naszej przestrzeni, ponieważ wokół niego zawsze rozpościera się problematyczny trawnik.

Dbanie o trawnik syzyfową pracą?

koszenie trawnika krakówNie od dziś wiadomo, że pielęgnacja trawnika zajmuje mnóstwo czasu. Trawa rośnie niezwykle szybko, a w upały nie mamy za bardzo ochoty by ją kosić. Dlatego czasem dopuszczamy do sytuacji, w której potrzebne jest dużo więcej narzędzi niż sama kosiarka. Przede wszystkim kosiarką nie dojedziemy w każdy zakamarek. Dlatego musimy uzbroić się najlepiej w dobry nóż, którym ręcznie wytniemy trawę przy płotach, bramach, czy siatkach ogrodzeniowych. Ponadto warto mieć sekator i dobre rękawiczki. Sekator przyda nam się do grubszych roślin, ale i do ostu, którego raczej nie chcemy wycinać nożem. Czasem warto też nie przycinać jakiegoś problematycznego chwastu, ale po prostu go wyrwać. Musimy wówczas uważać na to, by nie zrobić w ziemi ogromnej wyrwy. Powinniśmy zrobić to delikatnie i zabrać wraz z korzeniem jak najmniej ziemi. Dla leniwych jest prosty sposób, wystarczy poszukać ofert typu „koszenie trawnika Kraków” i ktoś chętnie wykona tą pracę za nas. Nasz trawnik należy też systematycznie podlewać. Nie tylko koszenie trawnika bowiem wpływa na jego piękny wygląd. Dodatkowym plusem będzie innowacja typu mała architektura ogrodowa, czy topiary. Obecnie topiary podbijają na nowo serca ludzkie. Z krzewów możemy wyciąć bowiem najróżniejsze kształty, a pomóc nam w tym mogą specjaliści jakim ma np. Kraków. Cała sztuka kształtowania roślin zwana jest ars topiaria i każdy szanujący się właściciel ogrodu, powinien się z nią zaznajomić. To zdecydowanie byłby zachwycający i dający dumę element, znajdujący się pośrodku naszego trawnika.

Dbanie o trawnik to ciężki kawałek chleba, ale dający niesamowitą satysfakcję. Posiadania piękna wokół samego siebie, wpływa na nasze doskonałe samopoczucie.