Najlepsze krzesła gamingowe

 

Wraz z rozwojem internetu oraz technologii multimedialnych, a co idzie z tym w parze – rozwojem gier, powstała nowa społeczność, zwana gamerami. To osoby, które zajmują się profesjonalnym graniem w najpopularniejsze, dostępne na konsole lub komputery, gry. 

Gdzie szukać krzeseł gamingowych?

krzesła gamingoweOsoby, które streamują, czyli prowadzą rozgrywkę w czasie rzeczywistym na swoich kanałach w popularnych portalach społecznościowych, spędzają przed w pozycji siedzącej nawet kilkanaście godzin. To samo się tyczy profesjonalnych graczy, biorących udział w międzynarodowych turniejach gamingowych. Dlatego każdy gracz, w trosce o swój kręgosłup i plecy, powinien zadbać o profesjonalne krzesło gamingowe. Tego rodzaju siedzenia to ergonomiczne, optymalnie wyprofilowane i komfortowe fotele. Wykonane są z użyciem najlepszych materiałów, dzięki czemu są wyjątkowo trwałe. Jednak najważniejszą ich zaletą jest odpowiednie podparcie pleców. Krzesła gamingowe są wyposażone w siedzisko, podparcie i zagłówek. Dają nam też oczywiście możliwość regulacji wysokości. Mają kilka punktów podparcia kręgosłupa, dzięki czemu plecy są zawsze wyprostowane, a kręgi stymulowane i w pewien sposób masowane na bieżąco. Dzięki odpowiedniemu krzesłu gamingowemu wielogodzinne sesje nie stanowią tak dużego obciążenia jak w przypadku siedzenia w zwykłym fotelu. Koszt foteli gamingowych jest bardzo zróżnicowany i zależny od producenta. Znajdziemy fotele w cenie kilkuset złotych, ale też takie, które kosztują dwa – trzy tysiące złotych.

Każdy gracz, który nie ma odpowiedniego fotela gamingowego, po pewnym czasie zaczyna narzekać na swoje plecy i bóle kręgosłupa w różnych jego odcinkach. Długotrwałe spędzanie czasu w pozycji siedzącej, może skutkować nieodwracalnymi wadami postawy.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Hobby