Nowy budynek w mieście i wytrzymałe zabudowy szklane

Moje miasto jest teraz rozkopane w wielu miejscach. Niektórzy zapewne powiedzieliby, że nic w tym dziwnego, ponieważ idzie to zauważyć w każdym większym mieście, do którego się jedzie. W moim jednak muszę codziennie w drodze na uczelnię minąć teren budowy.

Wytrzymałe zabudowy szklane oddzielające sklepy

zabudowy szklaneZastanawiało mnie, jaki budynek właśnie powstaje w tamtym miejscu. Dowiedziałam się ostatnio, że ma się tam znajdować centrum handlowe, które niemalże w całości zbudowane będzie ze szkła. Zaciekawiło mnie to i zapragnęłam obejrzeć projekty, które były dostępne dla wszystkich mieszkańców. Nad każdym wejściem będą znajdowały się daszki szklane, pod którymi będzie można schować się w razie deszczu. U góry ma być widokowy taras, który ogradzać będą szklane balustrady – widok będzie naprawdę interesujący, ponieważ prawdopodobnie obejmie kilka najważniejszych budynków w mieście. Poza tym każdy lubi popatrzeć na świat z góry, kiedy te rzeczy i ludzie, których mijamy codziennie, nagle okazują się maleńkimi figurkami. W środku centrum handlowego mają znajdować się przeróżne sklepy i stoiska, które oddzielać od siebie będą wytrzymałe zabudowy szklane. A najlepsze jest to, że na każdej z nich będzie wykonana inna grafika na szkle. Podobno miasto prowadzi właśnie ciekawy konkurs plastyczny, którego zwycięscy odnajdą potem w tym centrum handlowym swoje prace odtworzone przez specjalistów na szkle. Jak dla mnie – brzmi bardzo zachęcająco, szkoda tylko, że nie mam w ogóle talentu plastycznego, bo na pewno zgłosiłabym się do takiego konkursu.

Niemniej muszę przyznać, że ten projekt, który zobaczyłam, zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Na pewno będzie to ciekawe miejsce do spędzania czasu, ponieważ oprócz sklepów będzie tam również teatr oraz od czasu do czasu jakaś wystawa plastyczna, na którą z chęcią się wybiorę.