Opakowania kartonowe i pakowanie prezentów

 

 Pakowanie prezentów na święta jest bardzo ważne. Pakunki muszą prezentować się estetycznie, jednak jeśli wysyła się je pocztą to trzeba zadbać również o aspekt praktyczny i o bezpieczeństwo paczki. Jak połączyć jedno z drugim? Nie jest to proste, jednak da się to wykonać.

Opakowania z kartonu i wysyłanie paczek

opakowania kartonowe krakówNajlepszym rozwiązaniem jest mieć dwa pudełka, jedno ozdobne, a drugie zwyczajne. Najlepsze do wysyłania paczek są trwałe opakowania kartonowe Kraków. Są solidnie wykonane, karton jest gruby i trwały, więc naszym prezentom po drodze nie powinno się nic stać. Kartony można dostać w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu możemy przesłać dowolną rzecz. Karton jest przy tym wygodny i łatwo będziemy mogli go przenieść, przy tym kolejną zaletą jest jego bardzo niska cena. Taki karton może służyć jako opakowanie wierzchnie prezentu. Do niego możemy włożyć prezent opakowany w ozdobny papier, dekoracyjne pudełko, czy też włożony do torebki prezentowej. Wtedy mamy pewność, że nic się im nie stanie. Między właściwym pudełkiem, a opakowaniem kartonowym dobrze jest umieścić coś zabezpieczającego obijanie się prezentu o karton. Torebkę prezentową można owinąć delikatnie folia bąbelkową, pudełko od pudełka można oddzielić styropianową wkładką czy kawałkiem innego kartonu. Zabezpieczenie powinno być nie tylko z boku, ale i z góry, jeśli do zamknięcia kartonu pozostaje jeszcze wolna przestrzeń. Cały karton należy owinąć folią stretch i grubą taśmą klejącą.

Taki sprytny sposób na ładne, ale praktyczne wysyłanie prezentów pocztą a pewnością jest bardzo korzystny. Bardzo często prezenty dostarcza kurier, szczególne do bliskich mieszkających na drugim końcu kraju czy tez za granica. Wysyłka jest jedyną opcją. Jak widać nie jest ona jednak problematyczna.