Stare budownictwo wymaga dociepleń

Zima to znienawidzona przez większość Polaków pora roku. Wszystko za sprawą wysokich rachunków za ogrzewanie, które wymuszone jest niską temperaturą na zewnątrz danego budynku.

Docieplenie pozwala zmniejszyć utratę ciepła

docieplenie poddasza pianką ŚląskW przypadku większych miast, większość budynków mieszkalnych powstała dobre kilkadziesiąt lat temu. Technika budownictwa tamtych lat pozwalała na tworzenie szybkich, wielometrażowych konstrukcji których powstawanie poniekąd było wymuszone zniszczeniem miast w wyniku wojny. Konstrukcje te przetrwały do dzisiaj, a co najlepsze w dalszym ciągu pełnią funkcje mieszkalne oferując schronienie dla wielu osób. Niestety standardy murowania panujące w tamtych latach, wykorzystywane materiały nie uwzględniały aspektu energooszczędności. Zgromadzone w nim masy ciepłego powietrza, bardzo szybko opuszczały ściany, a ich miejsce wchodziło powietrze znajdujące się na zewnątrz. Dlatego właśnie co raz więcej osób przeprowadza prace modernizacyjne, mające na celu uszczelnienie tychże mieszkań. Docieplenie poddasza pianką Śląsk, zgodnie z zapewnieniami ich producentów, pozwala na zmniejszenie utraty ciepła nawet do trzydziestu procent. Jeśli pomyśleć o stale rosnących cenach za ogrzewanie, które czasem przekraczają najniższą średnią krajową zarobków, pomysł z dociepleniem poddasza jest strzałem w dziesiątkę. Osobiście zalecam, aby nie dokonywać docieplenia we własnym zakresie. Firmy specjalizujące się w tego typu usługach, posiadają odpowiedni sprzęt za pomocą którego potrafią znaleźć nawet najmniejsze dziury, co podnosi skuteczność pianki.

Docieplenie pianką to jedna z najtańszych metod, a przy tym bardzo funkcjonalnych. Pozwala ono znacząco obniżyć rachunki za ogrzewanie w sezonie grzewczym i cieszy się wysoką trwałością.