Tata montuje okna w mieszkaniu

 

Gdy kupiliśmy z mężem swoje pierwsze mieszkanie okazało się i to dość szybko, że w okolicach okien wychodzi wilgoć. Niestety poprzedni właściciele nam o tym nie powiedzieli. Dlatego też byliśmy tym zaskoczeni tym faktem. 

Dobry montaż okien

dobry montaż okien w strefie dociepleniaZastanawialiśmy się jaka może być tego przyczyna. Mój tata pracuje zawodowo w firmie, która remontuje domu. Gdy przyjechał powiedział nam, że jest tak dlatego bo okna są źle osadzone i przez to nieszczelne. Dlatego też trzeba wymienić okna na nowe. Wtedy na pewno wilgoć nie będzie się już pojawiała. Z mężem stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać i że trzeba to zrobić jak najszybciej bo ta wilgoć może zniszczyć nam przecież odnowione już ściany. Tata pomógł nam wybrać odpowiednie okna. Ważny był teraz dobry montaż okien w strefie docieplenia który stwierdził że z kolegą zrobi. Teraz wiedziałam przynajmniej, że ten montaż będzie zrobiony dobrze bo tata jest najlepszym fachowcem jakiego znam. W sumie w ciągu weekendu zostały wymienione okna na nowe i odpowiednio zamontowane. Gdy je zobaczyłam w pierwszej kolejności mogłam zauważyć, że te okna wyglądają inaczej niż te poprzednie. Wyglądają bowiem bardziej solidnie. A przede wszystkim w okolicach okien nie czuć było zimna tak jak wcześniej. Czyli, że okna zostały zamontowane prawidłowo i teraz wilgoć nie będzie wychodziła. Zresztą ten montaż był zrobiony dwa lata temu i od tamtego czasu nie mamy żadnych problemów z wilgocią w mieszkaniu.

Podejrzewam, że poprzedni właściciele nie wiedzieli, że jest to wina złego montażu okien i tak mieszkali w takich warunkach. Jednak okazuje się, że nie wystarczy kupić tylko i wyłącznie dobrych okien ale trzeba też dobrze je zamontować by mieszkanie było ciepłe. Przez to też mamy oszczędności na ogrzewaniu.