Transport wewnętrzny w firmie

 

Transport i logistyka to jedna z najważniejszych dziedzin w całej produkcji, nie tylko ten zewnętrzny, ale i wewnętrzny w przedsiębiorstwie. Aby jednak był możliwy, potrzebne są do tego wyspecjalizowane maszyny. Jedną z nich jest przenośnik, działający na podstawie optymalnie skonstruowanej taśmy z gumy.

Zastosowanie gumowej taśmy

taśma gumowa do taśmociąguPrzenośniki przeznaczone są do transportowania materiałów różnego typu wewnątrz firmy, w różnych temperaturach otoczenia od ujemnych dwudziestu pięciu do nawet sześćdziesięciu stopni. Z oferty korzystają przedsiębiorcy z przeróżnych gałęzi przemysłu min. ceramicznego, metalurgicznego, materiałów budowlanych, spożywczego, chemicznego, surowców wtórnych. Taśma gumowa do taśmociągu jest tak skonstruowana, że można nią przenosić materiały rozdrobnione i sypkie min. kruszywa, chemię, cement, płody rolne oraz paliwa sypkie. Składa się z trzech podstawowych elementów, a pierwszym z nich jest rdzeń posiadający od dwóch do pięciu przekładek poliestrowych. Zespolone są ze sobą specjalną mieszanką gumową międzywarstwową. Kolejny element to okładki, służące ochronie rdzenia przed niesprzyjającymi warunkami panującymi w otoczeniu oraz mechanicznymi. Mają one różne grubości w zależności od zastosowania np. nośna 5mm, bieżna 3mm. Taśma gumowa do taśmociągu posiada również oberże chroniące rdzeń przed czynnikami zewnętrznymi np. wodą oraz rozwarstwieniem. Dzięki takiej budowie przenośnik będzie nam służył przez długie lata działalności firmy.

Nie musimy się martwić o jakość wykonania taśmy, ponieważ musi ona spełniać określone normy certyfikowane. W związku z tym każdy produkt posiada minimalne wymagania techniczne. W fazie końcowej to klient wybiera dodatkowe parametry użytkowe, szerokość oraz grubość taśmociągu.