Wszędzie te same sklepy

Gdy tydzień temu przyjechałam do mojego rodzinnego miasta, nie mogłam uwierzyć własnym oczom. Nie było mnie tutaj zaledwie dwa tygodnie, a miasto zmieniło się zupełnie. Przede wszystkim namnożyło się sklepów, które zajmują się zupełnie tym samym, tylko pod różnymi nazwami.

Używane wyposażenie sklepów – gdzie znaleźć?

używane wyposażenie sklepówPrawie wszystkie sprzedają teraz tanie meble sklepowe! Tanie są często tylko z nazwy. Raczej powinni sprecyzować, że chodzi o niezniszczone używane wyposażenie sklepów. Idąc ulicą Marszałkowską rzucają się w oczy tylko witryny przyozdobione krzykliwymi reklamami informującymi o tym, że teraz wszystkie regały sklepowe – używane ale wyglądające na nowe – będą o połowę tańsze! Tylko do końca marca, więc trzeba korzystać. A ja tylko czekam, aż ten marzec się skończy, bo denerwują już mnie te reklamy. Wolałabym już znaleźć na allegro regały sklepowe, które będą z pewnego źródła, bo nie mam zaufania do tych sprzedawców, którzy znaleźli się tu tłumnie w przeciągu tak krótkiego czasu. To chyba nie jest normalne, że w mieście jest więcej sklepów z meblami, niż sklepów z żywnością czy ubraniami. Tym bardziej, że meble kupuje się raz na jakiś czas, a zazwyczaj chodzi tu o długie lata. Zamiast reklamować się na każdym kroku w naszym mieście, powinni pomyśleć o tym, żeby sprzedawać i wysyłać te miasta do każdej części naszego kraju, a może i kontynentu. Na pewno zarobiliby więcej. Przez chwilę rozważałam, czy nie wejść do środka i nie powiedzieć o tym kierownikowi, ale wtedy ze sklepu wyskoczył do mnie nadgorliwy sprzedawca reklamując oryginalne aranżacje sklepów, które tworzą dla nich profesjonaliści. To było już dla mnie zbyt wiele, więc grzecznie dziękując oddaliłam się stamtąd jak najszybciej. Byłam zadowolona, że spędzę tu tylko tydzień, a potem wracam do miasta, w którym obecnie mieszkam i studiuję, bo dłużej bym już tutaj nie wytrzymała.

Wszystkie wspomnienia z dzieciństwa zostały przykryte szczelnie przez reklamy mebli, które zasłaniają całe miasto. Szkoda, bo teraz pewnie będę miała uraz do kupowania mebli, a przecież trzeba będzie kiedyś wyposażyć swoje mieszkanie.